1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Klášterec 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

04. 03. 2008

Ve třetím zápase play off si Nymburk udržoval prakticky po celý zápas převahu a tu ve druhé třetině přetavil i ve vítězství. V sérii se tak ujal vedení 2:1 a už zítra může definitivně rozhodnout o postupu do 2. kola.

Hned od první minuty se dostali domácí do velikého tlaku, který ovšem nedokázali zužitkovat. Hosté ohrozili Jágra až v závěru třetiny kdy hráli 114 vteřin ve dvojnásobné přesilovce, domácí brankář ale gól za svá záda nepustil.
Domácí hokejisty ubráněné oslabení povzbudilo a krátce po začátku druhé třetiny šli zásluhou Nýče do vedení. Hosté sice v polovině utkání zásluhou Řepíka vyrovnali ovšem za minutu Nymburk opět vedl. Nýč poslal dlouhou přihrávku na Dvořáka, proti které vyrazil Damašek daleko z brány. Dvořák však byl u puku rychleji, hostujícího gólmana si obhodil a pro osamoceného Sirotka už nebylo problém trefit opuštěnou branku. Domácí byli na koni. Za další dvě minuty vymetl Nýč šibenici a domácí se dostali do dvoubrankového vedení. To v poklidu uhájili i v závěrečné dvacetiminutovce. Hosté se totiž už na vážnější šanci nezmohli.
Branky: 22. Nýč (Sirotek), 33. Sirotek (Dvořák, Nýč), 35. Nýč (Sirotek) – 32. řepík (Babka)
Rozhodčí:
Vyloučení:
8:8
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 350
Třetiny: 0:0, 3:1, 0:0
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Kos, Zeman, Sem, Vlach – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace