Týden hokeje 21.9.2017 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 21.9.2017 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností v článku

NED Hockey Nymburk – HC Klatovy 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

05. 01. 2014

Ve 24. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk v domácím prostředí s týmem Klatov. Domácí nevstoupili do nového roku vůbec dobře a po ostudném výkonu prohráli s týmem ze suterénu tabulky. Předzápasové prognózy hovořily jasně. Postavení týmů v tabulce (8. Nymburk, 15. Klatovy), dosavadní bodový zisk Klatov na hřištích soupeřů (3 body), vzájemná historická bilance (14:4 na zápasy), téměř kompletní sestava nymburských (z Benátek přijel Maďar, z juniorky Pardubic Poulíček a Voženílek), to vše hovořilo ve prospěch domácích. Snaživý výkon klatovských však všechny prognózy zboural a zaslouženě slavil úspěch. Naopak z výkonu domácích hokejistů panovalo po skončení zápasu velké rozčarování.

Nymburk sice začal utkání dobře a už na konci druhé minuty překonal Štelmacha Voženílek, jak se však později ukázalo, byla to jediná úspěšná trefa domácích. V polovině první třetiny se po chybném vyhození domácí obrany dostal k puku Pejchar, rychle našel Čubana a ten střelou do růžku vyrovnal. Domácí se mohli dostat do vedení v následné přesilovce, hosté však puk z čáry odpálili do bezpečí. Když v závěru třetiny nevyužil svůj nájezd nymburský Toma, šlo se do kabin za vyrovnaného stavu.
Druhá třetina přinesla přeci jen pohlednější hru než úvodní dvacetiminutovka. Oba týmy více útočily, ovšem šancí bylo stále poskrovnu. Tu největší na straně domácích nevyužil Stehlík, který po Králově přihrávce mířil do tyče. Na druhé straně spálil obrovskou šanci Pouska, který našel pouze Bílkovu lapačku. Přesto se nakonec z gólu hosté radovali. Král v útočném pásmu namazal na hůl soupeře a ten se po rychlém brejku a přesném zakončení Topinky dostal do vedení.
Když na začátku třetí části hry překonal domácího brankáře Bílka Vizinger, bylo s nadějemi domácích na nějaký bodový úspěch konec. Ostatně po předvedené hře si snad ani žádné body nezasloužili.
Branky: 2. Voženílek (Dulovec, Bičiště) – 11. Čuban (Pejchar), 40. Topinka (Pacanda, Martinec), 42. Vizinger (Čuban, Vondryska)
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 5:3