1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Klatovy 2:3 (0:2, 0:0, 2:1

09. 02. 2006

Ve druhém zápase prvního kola play off podlehl Nymburk doma Klatovům. Nymburk doplatil v zápase na individuální chyby jednotlivců. Dokázal sice během minuty smazat náskok hostí ovšem vzápětí další chyba pohřbila veškeré naděje.

Nymburk začal proti hostům hodně opatrně. Dlouho se hrálo bez velkých šancí až při hře 4 na 4 prošla Kreminovi mezi betony lehká střela Švíka a dojíždějící Bednář ji pohodlně doklepl do sítě. Kreminu po tomto nejistém zákroku vystřídal Novák. Hned první střela, která na něj mířila skončila opět v síti. Kosovi v oslabení utekl puk přímo před bránu na volného Špačka a ten střelou mezi betony podruhé rozradostnil hostující příznivce. Při dalším oslabení zachránila nymburské po střele Kořínka tyč.
Po celou druhou třetinu nymburští dobývali marně hostující branku. Hosté se prakticky k ohrožení Nováka nedostali ovšem domácí z trvalé územní branku nevytěžili. Klatovští pozorně bránili a když už se domácí dostali do šance podržel je brankář Pospíšil.
Během třetí třetiny tlak Nymburka ještě více zesílil a Pospíšil musel likvidovat několik šancí a nebezpečných střel. Hosté se z tlaku vymanili jen v přesilovce, kdy se parádně rozjel přes celé hřiště Pavlis, jeho pokus ovšem zastavilo břevno. Po ubráněné přesilovce se Nymburk opět vrhl do útoku a neustálé ostřelování Pospíšilovi klece přineslo úspěch. V poslední vteřině přesilovky se od modré napřáhl Kříž, Pospíšilův beton jen zaduněl a Král bekhendem snížil na rozdíl jediného gólu. Ještě v téže minutě dokázal Nymburk po obrovském závaru snížit. Kříž zachytil rozehrávku domácích a po jeho tečované střele Jágrem vybuchl stadion v extázi. Minutu před koncem však euforii domácích zmrazil Švík, který ujel obraně a na jehož přesnou střelu k tyči Novák nedosáhl. Nymburk se ještě minutu před koncem pokusil o power play ovšem bez úspěšně.
Branky: 56. Král (Kříž), 56. Jágr (Kříž) - 11. Bednář (Švík), 12. Špaček, 59. Švík (Špindler) –
Rozhodčí:
Vyloučení:
7:10, navíc Šanda 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 550
Třetiny: 0:2, 0:0, 2:1
Vývoj skóre: 0:2, 2:2, 3:2
Sestava Nymburka: Kremina (od 11. Novák) – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Cunik, Krejčík – Dvořák, Král, Malý – Jágr, Šimek, Lukeš – Handlovský, Turinský, Toma
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace