1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Klatovy 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

13. 02. 2006

Ve čtvrtém zápase 1. kola porazil Nymburk doma Klatovy. Nymburští hráči si prakticky celý zápas udržovali převahu, hosty pustili jen do několika ojedinělých akcí, které zlikvidoval v pohodě chytající Novák. Ten si připsal třetí čisté konto v sezóně. Klatovští si za celý zápas vytvořili jedinou vyloženou šanci a to až v úplném závěru za rozhodnutého stavu.

Nymburk zahrozil poprvé ve 3. min, kdy se pěkně prokličkoval Král ovšem z gólu se mohli radovat domácí až o chvíli později. Toma střelou od modré poprvé rozvlnil síťku za Pospíšilovými zády. Další šanci pak Pospíšil zlikvidoval Dvořákovi.
Také ve druhé části hry pokračovala převaha domácích. Hosté zahrozili vážněji jen jednou, když v přesilovce nadvakrát nepřekonal z dorážky Nováka Šanda. Nymburk naopak vzápětí svoji přesilovku zásluhou Kříže využil a dostal se do dvougólového vedení.
Hosté doplatili na svoji nedisciplinovanost i na začátku poslední části hry. Kříž v přesilovce napřáhl od modré, odražený puk vrátil před bránu Malý a Kos potřetí překonal Pospíšila. Čtvrtý gól přidal ve 48. min. po krásném sólu přes celé hřiště Handlovský a rozhodnul tak o vítězi utkání. V závěru se hosté snažili ještě překazit Novákovi čisté konto, ten si ovšem s nájezdem Štefla poradil.
Branky: 7. Toma (Turinský), 26. Kříž (Handlovský), 42. Kos (Malý, Kříž), 48. Handlovský (Turinský)
Rozhodčí: Froněk – Koskuba, Šulo
Vyloučení: 11:11, navíc Fiala (K) 10 min. os. tr.
Využití: 2:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 550
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0
Vývoj skóre: 4:0
Sestava Nymburka: Novák – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Cunik, Krejčík – Jágr, Král, Malý – Dvořák, Šimek, Lukeš – Handlovský, Turinský, Toma

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace