NED Hockey Nymburk - HC Klatovy 5:2 (0:0, 1:0, 4:2)

07. 02. 2005

V prvním zápase play off Nymburk vyprovodil Klatovy stejným výsledkem, jako v loňské sezoně. V emocemi nabitém utkání, ve kterém Nymburk přišel až do konce sezóny o brankářskou jedničku Kreminu (natažený sval) a obránce Bartoníčka (zlomená ruka), nakonec domácí v závěrečné třetině rozhodli o vítězství.

V prvním zápase play off Nymburk vyprovodil Klatovy stejným výsledkem, jako v loňské sezoně.

V 1. zápase 1. kola play off porazil po bitvě Nymburk Klatovy.
NED Hockey Nymburk – HC Klatovy 5:2 (0:0, 1:0, 4:2)
Po opatrné bezbrankové třetině měl první velkou šanci až na začátku druhé třetiny hostující Pavlis, ale nečekaného odrazu puku nevyužil a prázdnou bránu přestřelil. Vzápětí přestřelil na druhé straně z půlmetrové vzdálenosti Petrák Pospíšilův beton i branku. Po těchto šancích hráči obou mužstev přitvrdili a na ledě bylo vidět několik ostrých zákroků. Hlavní rozhodčí nechal chvíli hře volný průběh ovšem ta se mu začínala vymykat z rukou a tak začal posílat jednoho hráče za druhým na trestnou lavici. Ve 35. min. poslal hned dva hráče hostí krátce za sebou na trestnou lavici a Nymburk přesilovku 5 na 3 využil gólem Sirotka, který ze vzduchu sklepl puk za Pospíšilova záda. Ještě do konce druhé třetiny nabídl rozhodčí dvojnásobnou přesilovku i hostům. Ti si v ní vytvořili velký závar a obrovskou šanci. Tři Klatovští hráči sami před prázdnou bránou však nedokázali neposedný puk zkrotit a jejich gól rozhodčí nemohl uznat protože jej dosáhli kopnutím nohou. Závěr druhé třetiny se stal osudným pro brankáře domácích Kreminu. Hosté v poslední vteřině vystřelili na jeho bránu a při zákroku se domácím gólman zranil tak, že led opustil na nosítkách.
V úvodu závěrečné dvacetiminutovky se po nevyužité přesilovce podařilo domácím zvýšit na 2:0, když Krejčíkovu ránu od modré dorazil za Pospíšilova záda Petrák. Radost domácích však trvala jen necelou půlminutu. Novák, který nahradil zraněného Kreminu totiž pustil hned první střelu, která na něj mířila a hosté zásluhou Šandy snížili opět na jednogólový rozdíl. Hostům se vzápětí naskytla obrovská šance na vyrovnání. Minutovou přesilovku 4 na 3 a na ni navazující minutovou 5 na 3 však nevyužili. Naopak z trestné lavice současně se vracející Sirotek a Lukeš zařídili třetí gól v hostující síti. O necelou minutu později ještě zvýšil vedení po Sirotkově přihrávce zpoza brány Lukeš. Hosté se však nevzdávali a v přesilovce zásluhou Trachty snížili. Nymburk už však žádné drama nepřipustil a své vedení si pohlídal. Navíc 12 vteřin před koncem ještě stihl upravit Dvořák výsledek do konečné podoby.
Branky: 35. Sirotek (Lukeš, Kosejk), 43. Petrák (Krejčík), 47. Sirotek (Petrák, Lukeš), 48. Lukeš (Sirotek, P. Zeman), 60. Dvořák (Petrák) – 43. Šanda (Špaček), 51. Trachta (Šanda, Bárek)
Rozhodčí: Stolín – Žídek, Podrazil
Vyloučení: 12:11