1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Klatovy 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)

29. 02. 2004

Stejným výsledkem jako první zápas skončil i ten druhý. Tentokrát využil výhodu domácího prostředí Nymburk a v úterý pojede znovu do Klatov

Stejným výsledkem jako první zápas skončil i ten druhý. Tentokrát využil výhodu domácího prostředí Nymburk a v úterý pojede znovu do Klatov
NED Hockey Nymburk – HC Klatovy 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
První třetina přinesla zajímavý hokej s pěti brankami. Gólový účet zápasu načal v 7. min. Turinský, který projel půl hřiště, obkroužil branku a z mezikruží poprvé rozjásal diváky. Radost domácích však nevydržela dlouho. O necelou půlminutu později totiž propasíroval nadvakrát puk za Kreminova záda Pavlis. Jednogólové vedení vrátil Nymburku Lukeš, který pohotově dorazil Dvořákovu ránu od modré. Hosté však opět neuvěřitelně rychle vyrovnali. Tentokrát za necelou půlminutu chyboval za bránou Bartoníček a Šanda nedal bezmocnému Kreminovi šanci. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za vyrovnaného stavu, tečoval Kadeřábek v čase 19.59 Zemanovo nahození a Nymburk šel potřetí do vedení.
Ve druhé třetině zatlačil Nymburk hosty do defenzivy. Gólman Šulan ovšem v bráně čaroval. Domácí posadilo do sedla několik přesilovek, žádnou z nich však nevyužili. Až těsně před druhou sirénou využil spolupráci Jágra s Hnátem Lukeš a pohotovou ranou počtvrté napnul síťku za zády hostujícího gólmana.
Také v poslední dvacetiminutovce pokračovala převaha domácích, ovšem Neugebauer ve vyložené šanci minul a Langer nedokázal zasunout puk za ležícího Šulana. Naději na jakýkoliv zvrat vzal hostům v 53. min. Bednář, který nejprve fauloval a poté vzteky strčil na trestné lavici do pořadatele, za což inkasoval 2+2 minuty. V přesilovce vstřelili domácí pátý gól a zaplněné tribuny vybuchly nadšením. 
„První třetina byla hodně rozpačitá. Hráči byli nervózní a příliš přemotivovaní. Kluci se ale po první třetině trochu oklepali a výkon se zlepšil. Po pěkných kombinacích jsme dali další gól a nakonec jsme vyhráli. Potěšila mě hlavně parádní divácká kulisa, která se vidí málokde,“ řekl spokojený trenér Nymburka Vladimír Lejsek. „Nymburk víc bojoval a zaslouženě vyhrál. Myslím, že rozhodl čtvrtý gól, po kterém jsme se nedokázali vzepřít,“ řekl trenér Klatov Zdeněk Pata.
Branky: 7. Turinský (Bartoníček), 17. Lukeš (Dvořák), 20. Kadeřábek (Zeman, Turinský), 39. Lukeš (Hnát, Jágr), 56. Hnát (Jágr, Dvořák) – 8. Pavlis (Šanda), 18. Šanda (Pavlis)
Rozhodčí: Stolín – Padevět, Kis
Vyloučení: 5:9, navíc Zajíc (K) 10 min. os. tr.
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 1250
Třetiny: 3:2, 1:0, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2.1, 2:2, 5:2
Sestava Nymburka: Kremina – Kosejk, Zeman, Kos, Dvořák, Krejčík, Bartoníček – Langer, Sirotek, Skořepa – Jágr, Hnát, Lukeš – Kadeřábek, Turinský, Černý – Vítů, Neugebauer

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace