1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Klatovy 9:1 (4:0, 1:0, 4:1)

21. 01. 2018

Ve 28. kole druhé hokejové ligy porazili nymburští hokejisté vysoko Klatovy. Klatovy přijely jen s deseti hráči do pole a dvěma brankáři a tak se čekalo, jestli domácí dokážou využít toho, že proti nim stojí velmi oslabený soupeř.

Jak pozdější průběh zápasu ukázal, nymburští hokejisté měli po celé utkání převahu a postupně navyšovali své vedení. Diváky žádanou desítku se jim ale vsítit nepodařilo. Skóre zápasu načal obránce Kříž, který se na modré efektní kličkou zbavil protihráče a pak zamířil přesně do růžku. O dvě minuty později dostal nabito Smejkal a také on zamířil přesně vinglu. Chvilku nato se podél mantinelu protáhnul kapitán týmu Eis, před brankou našel volného Loučku a ten překonal hostujícího brankáře potřetí. Gólový účet prvního dějství uzavřel Stehlík, který dostal parádní přihrávku do jízdy mezi beky a svůj nájezd zakončil přesnou ranou.
Také ve druhé třetině pokračovala převaha domácích, i když gólový přísun v brance hostí se poněkud zpomalil. Až v polovině zápasu vystřelil od modré Bičiště, hostující brankář Sochůrek vyrazil puk do nohou Planého a od nich se puk odrazil do sítě.
Také v závěrečné dvacetiminutovce se diváci nenudili a dočkali se dalších gólů. Hned v úvodu třetiny přidal šestou branku domácích Kolouch, poté se však radovali i hosté. Už to vypadalo, že by si nymburský brankář Krofta mohl konečně připsat čisté konto, jenže dvanáct minut před koncem jej z ojedinělé střely překonal Leština. Minutu nato se opět prosadili domácí, když Kedršt tečoval těsně před Sochůrkem Hiermanovu střelu. Sedm minut před koncem ujela trojice nymburských útočníků v málo vídaném úniku tři na nikoho a na konci této situace byl osmý gól v síti Klatov. Hostující brankář Sochůrek vydržel ještě další dvě minuty v bráně Klatov a na posledních pět minut pustil do brány svého náhradníka. Vystřídající Plánička neměl lehkou úlohu, neboť hned z první střely, která na něj mířila inkasoval, když Kuzďas dorazil volný puk. Desátý gól už domácí nepřidali. Nejblíže k němu měl Štěpánek, ovšem Plánička vytáhnul parádní zákrok lapačkou.
Branky: 11. Kříž (Smejkal), 15. Smejkal (Kedršt, Planý), 16. Loučka (Eis), 20. Stehlík (Kříž), 30. Planý (Bičiště, Eis), 42. Kolouch (Hierman, Štěpánek), 50. Kedršt (Hierman, Kolouch), 54. Stehlík (Smejkal, Arnošt), 56. Kuzďas (Kedršt, Eis) – 49. Leština
Rozhodčí: Pilný
Vyloučení: 3:0
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 200
Třetiny: 4:0, 1:0, 4:1
Vývoj skóre: 6:0, 6:1, 9:1
Sestava Nymburka: Krofta – Mašek, Kříž, Loučka, Knesl, Rittig, Hierman – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Bičiště, Josefus, Eis – Kolouch, Kedršt, Štěpánek – Kuzďas, Planý.

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace