NED Hockey Nymburk - HC Kobra Praha 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

28. 09. 2008

Nymburk předvedl v zápase s Kobrou slabý výkon a prohrál. V domácím prostředí prohrál Nymburk s Kobrou teprve podruhé v celé druholigové historii.

Kobru přivítal na stadionu v Nymburce transparent „Kobra Praha – Kobra, která nekouše“, opak byl ale pravdou. Úvod zápasu patřil hostům, naopak domácí působili hodně rozpačitě.
Až ve druhé dvacetiminutovce Nymburk trochu přidal, ale na skóre se zvýšená aktivita odrazila až ve 35. min., kdy Kadeřábek nadvakrát překonal Matouška. Půl minuty před druhou sirénou ovšem zůstal před Jágrem nikým nehlídaný Regner a vyrovnal.
Také v poslední části hry předváděl Nymburk matný výkon. Toho využili svěřenci trenéra Šeby a ve 43. min. se zásluhou Vernera dostali do vedení. Ani inkasovaný gól ovšem domácí příliš neprobudil. Nadále předváděli hru bez nápadu a nevytvořili si prakticky žádnou kloudnou gólovou šanci. Navíc v závěru utkání několik nymburských hráčů zbytečně faulovalo a tak trestná lavice domácích nestíhala vychladnout. Hosté měli příležitost hned dvou dvojnásobných přesilových her, ty ale nevyužili. Až v poslední minutě, když se Nymburk odhodlal při hře 3 na 4 k power play, rozhodl střelou do opuštěné branky Regner.
Branky: 35. Kadeřábek (Kaulfus) – 40. Regner (Nykl), 43. Verner (Georgiev, Nykl), 60. Regner (Bárta)
Rozhodčí:
Vyloučení: 10:5, navíc Turinský 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Diváků: 400
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2
Nymburk: Jágr -  Kaulfus, Kříž, Nedvěd, Haschka, Iterský, Sem – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Fišer, Krätzer, Zelenka – Vondrlík, Turinský, Sirotek – Dulovec

Trenér Petr Vrabec po utkání:
Už před zápasem jsem měl z utkání obavy. S Kobrou jsme totiž hráli přátelská utkání a především v zápase v Nymburce soupeř ukázal, že je kvalitním týmem, když ze stavu 3:0 dokázal vyrovnat. Už v přípravě tedy ukázali, že mají v týmu kvalitní hráče. Dnes Kobra hrála bez chyb a my jsme si prakticky nevytvořili žádnou tutovou šanci po kvalitní akci nebo po přihrávce, která by měla oči. Pár akcí jsme měli, ale to bylo vše jen na náhodu, buď to tam projde nebo neprojde. A to už pak záleží hodně na štěstí. Spoustu minut jsme také odehráli v oslabení, kdy se domnívám, že ta oslabení nebyla zasloužená. Nezahráli jsme dobře ani přesilovky, ve kterých jsme byli neškodní. Měli jsme v nich tisíc přihrávek. Místo toho musíme hru mnohem více zjednodušit. Kobra dnes byla lepší než my. Hráči soupeře lépe bruslili, byli agresivnější, vyhrávali osobní souboje u mantinelu. Naopak my jsme byli všude později, byli jsme pomalejší a hráli jsme bez důrazu. Komplikovali jsme si rozehrávky a nedávali jsme si včas puky na volné hráče.