1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Kobra Praha 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

05. 12. 2015

Ve 20. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk v domácím prostředí s týmem Kobry Praha. Po třízápasové venkovní sérii Nymburku návrat na domácí led nevyšel. Domácí nesehráli špatný zápas, ovšem hokej se hraje na góly a těch nastříleli více hosté. Nymburští podobně jako v zápase na Kobře doplatili na nedisciplinovanost, když tři ze čtyř gólů inkasovali v oslabení.

Od začátku zápasu se hrál pohledný hokej, hráči obou týmů svižně bruslili, na obou stranách ovšem dominovaly obrany a tak se do vyložených šancí hráči příliš v první třetině nedostávali. Skóre zápasu otevřeli hosté  hned v první přesilovce, když se od modré trefil přesně pod břevno Verbík. Nymburku se podařilo vyrovnat ve 12. min., poté co se po rychlém protiútoku prosadil z dorážky Bičiště. S blížícím se koncem první části se dostávali domácí do mírné převahy, ovšem další branku již nepřidali.
Také ve druhé části měli domácí mírnou optickou převahu, ale hostující brankář Bílek odolával. Hosté zahrozili v polovině zápasu, kdy Borovanský ve výhodě trefil břevno, ale jinak to byli spíš domácí, kteří zaměstnávali Bílka. V největších šancí se v závěru třetiny ocitli Barbora s Protivným, ale ani jeden z nich gól dát nedokázal.
Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky se hostům povedl rychlý protiútok a zásluhou Hantáka se dostali do vedení. Ve 49. minutě dostali hosté možnost dvojnásobné přesilové hry, kterou beze zbytku využili. Nejprve se ve hře pět na tři prosadil dorážkou střely od modré Borovanský. Za jednadvacet vteřin předvedli hosté stejnou akci jako přes kopírák, na jejímž konci stál tentokrát Antončík. Domácí se už proti dobře hrajícímu týmu hostí prosadit nedokázali.
Branky: 12. Bičiště (Šimek) – 3. Verbík (Šteiner), 42. Hanták (Jedlička, Antončík), 49. Borovanský (Novák, Šteiner), 49. Antončík (Cafourek, Hanták)
Rozhodčí: Horinek
Vyloučení: 7:7
Využití: 0:3
Oslabení: 0:0
Diváci: 150
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:3
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 0:3
Sestava Nymburka: Brázdil – Loučka, Kříž, Pýcha, Knesl, Rittig, Novák – Šimek, Bičiště, Stehlík – Protivný, Čapek, Eis – Brzák, Michálek, Barbora – Jindra

Fotogalerie: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace