1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Kobra Praha 3.10 (1:1, 2:5, 0:4)

21. 12. 2014

Ve 20. kole druhé hokejové ligy utrpěli nymburští hokejisté na svém ledě debakl od Kobry Praha. Sobotní zápas se nechvalně zapíše do kroniky nymburského hokeje. Od doby, co hraje Nymburk 2. ligu, tak se ještě nikdy nestalo, aby Nymburk prohrál na domácím ledě dvouciferným výsledkem.

Přestože Kobra přijela do Nymburka jako favorit a lídr tabulky, úvod zápasu žádnému debaklu nenasvědčoval. Hosté se sice dostali do vedení díky přesné ráně Švaříčka, ale na tu rychle odpověděl Velechovský. Další šance Nymburka pak zůstaly nevyužity. Kříž minul v přesilové hře prázdnou bránu a Brzáka vychytal v nájezdu brankář Bílek.
Hned na začátku druhé části se dostali hosté opět do vedení, když Pohl využil přesilovku.  Také na tento gól dokázali domácí odpovědět. Po chybě v obranném pásmu Kobry se dostal k puku Šimek a bekhendem procedil puk skrz Bílka. Vzápětí však přišel jeden z klíčových okamžiků zápasu. Brankář Bílek se vydal až na kruhy pro puk, kde se po kontaktu s Brzákem  skácel, za což byl Brzák vyloučen. Hosté přesilovku využili a vzápětí přidali zásluhou Kally další branku. Po dalších dvaceti vteřinách pak nahradil v nymburské brance Brázdila Matoušek. Nymburk ještě vykřesal naději zásluhou Velechovského, který se prosmýkl kolem obránce a snížil na 3:4. Hned nato, se ale prohnal kolem Cicvárka Šteiner a bekhendem vrátil Kobře dvoubrankové vedení, které ještě do druhé přestávky navýšil Kučera, když využil třetí přesilovku.
Závěrečná třetina už byl z nymburské strany zmar. Sedmou branku vstřelili hosté po rychlém protiútoku. Osmý, devátý a desátý gól inkasovali domácí do zcela rozložené obrany během necelých dvou minut v rozmezí 51. – 53. minuty. Po desátém gólu se vrátil do branky Brázdil a nepovedené utkání dochytal.
Branky. 5. Velechovský (Král, Brzák), 28. Šimek, 35. Velechovský (Král, Brzák) – 5. Švaříček (Kučera), 21. Pohl (Čurda, Kučera), 30. Slanina (Novák, Švaříček), 32. Kalla (Strnad, Půlpán), 37. Steiner (Čurda), 42. Slanina (Novák), 51. Kalla (Ton, Půlpán), 53. Novák (Kocman, Malý), 54. Čurda (Pohl, Evan)
Rozhodčí: Kopeček – Špringl, Špringl
Vyloučení: 5:3,
Využití: 0:3
Oslabení: 0:0
Diváci: 160
Třetiny: 1:1, 2:5, 0:4
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:10
Sestava Nymburka: Brázdil (od 32. min.  do 53. min. Matoušek) – Herna, Kříž, Knesl, Rittig, Kulich, Cicvárek, Pokorný – Velechovský, Král, Brzák – Dulovec, Bičiště, Šimek – Dvořák, Kadlec, J. Kuzďas.

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace