1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Kobra Praha 3:3 pp (2:0, 0:0, 1:3)

23. 11. 2003

Podruhé za sebou přišel Nymburk o vítězství v poslední minutě zápasu. Tentokrát inkasovali Nymburští vyrovnávací gól 21 vteřin před koncem.

Podruhé za sebou přišel Nymburk o vítězství v poslední minutě zápasu. Tentokrát inkasovali Nymburští vyrovnávací gól 21 vteřin před koncem.
NED Hockey Nymburk - HC Kobra Praha 3:3 pp (2:0, 0:0, 1:3)
Nymburk na lavičce bez náhradního brankáře začal utkání výborně. V přesilovce našel Švejda volného Lukeše a ten se nemýlil. Druhý gól přidal Skořepa, když v samostatném nájezdu nedal Krausovi šanci. Hosté zahrozili vážněji poprvé až 9. min. střelou Pudhorockého. Nymburk hrál aktivně a měl převahu, ovšem další šanci již domácí neproměnili.
Ve druhé třetině se hosté přeci jen zvedli a připravili si několik šancí, ale Kremina si se všemi střelami poradil. Domácí mohli zvýšit v Skořepou, který ujel v oslabení, ve druhém nájezdu proti Krausovi ale neuspěl.
Na začátku třetí třetiny nastřelil domácí Hnát tyč, ovšem gól padl na druhé straně. Nymburk přežil více než minutu dlouhé oslabení ve třech, ovšem těsně před návratem druhého vyloučeného hráče inkasoval z hole Georgieva. Dvoubrankové vedení vrátil domácím Weiss a zdálo se že Nymburk již nemůže o vítězství přijít. Fanoušci se na tribunách radovali a zpívali vítězné chorály. Hosté však nesložili zbraně a 71 vteřin před koncem snížili opět na rozdíl gólu. 21 vteřin před koncem jásající tribuny zmlkly. Kos nedokázal v power play soupeře vyhodit puk, ten se po závaru před Kreminovou brankou dostal k Honcovi a jeho střelu mířící vedle si srazil bruslí do vlastní branky Jágr. Pětiminutové prodloužení už na výsledku nic nezměnilo.
Branky: 5. Lukeš (Švejda, Bartoníček), 9. Skořepa (Turinský, Langer), 53. Weiss (Bartoníček, Krejčík) - 48. Georgiev (Halinský), 59. Bárta (Halinský, Vilt), 60. Honc (Halinský, Prošek)
Rozhodčí: Svoboda - Šilhán, Švejda
Vyloučení: 5:8, navíc Benda 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 550
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:3
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Vítů, Krejčík, Bartoníček, Neugebauer - Langer, Turinský, Skořepa - Jágr, Hnát, Weiss - Kadeřábek, Švejda, Lukeš

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace