NED Hockey Nymburk - HC Kobra Praha 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

14. 11. 2009

V 15. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Kobru Praha. Brankáři nymburských hokejistů Zdeňku Rücklovi se podařilo poprvé v kariéře udržet čisté konto a na svůj účet si tak připsal první shut out.

Kobra Praha držela své naděje na zisk bodů až do začátku třetí třetiny. Teprve tehdy rozhodl Nymburk o svém vítězství.
Domácí se dostali do vedení v 10. min., kdy po vyhrané buly propálil vše co mu stálo v cestě střelou od modré M. Kejčík. Na druhé straně nymburského Rückla nejvíce ohrožoval hostující Holý, ale domácí brankář se vyznamenával.
Během druhé třetiny měli domácí více ze hry, usazovali se na dlouhé minuty v útočném pásmu, branka Kobry však jakoby byla zakletá. Nejblíže ke gólu měl Dulovec, který mířil do tyče, obrovské šance spálili Velechovský, Toma a Dvořák. Na druhé straně mohl vyrovnat Havlín, ale v ojedinělé šanci sám před Rücklem neuspěl.
Dalších gólů se dočkali diváci až v závěrečné třetině. V čase 44.18 si ve dvojnásobné přesilovce zopakovali souhru Sirotek s Krejčíkem a Nymburk vedl 2:0. Chvíli na to přidal Nymburk další dvě branky. Nejprve se krásně do vinglu trefil Velechovský a účet zápasu uzavřel Vacek. Hosté se až do konce snažili alespoň o čestný úspěch, ovšem Rückl už si první nulu vzít nenechal.
Branky: 10. M. Krejčík (Sirotek), 45. M. Krejčík (Sirotek), 49. Velechovský (Protivný), 56. Vacek (Protivný)
Rozhodčí: Jeřábek
Vyloučení: 8:9, navíc Novák (K) 10 min. os. tr.