1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Kobra Praha 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

13. 02. 2010

Po sedmi porážkách v řadě v domácím prostředí si mohli nymburští hokejisté opět vychutnat pocit vítězství před vlastními fanoušky. Bez jednoho týdne po třech měsících totiž Nymburk doma opět zvítězil. Nymburští byli prakticky po celý zápas lepším týmem, jenže vinou špatné koncovky bylo utkání výsledkově dlouho vyrovnané.

Hned od začátku zápasu předváděli domácí borci slušný hokej a brankář Kobry Krch co chvíli čelil nějaké střelám nymburských hráčů. V 10. min. však nestačil na pohotový přesilovkový pokus Vacka a poprvé kapituloval. Také druhá početní výhoda domácích málem skončila gólem, jenže puk nakonec po střele Velechovského skončil na tyči. Když se pomalu všichni připravovali na odchod do kabin podcenil domácí Drak únik Bárty a ten 22 vteřin před první sirénou vyrovnal.   
Hned v úvodu druhé části hry spálil obrovskou šanci domácí L. Krejčík, který přestřelil zcela odkrytou branku hostí. Další šanci na vstřelení gólu spálili domácí v čase 31.38. Martinec ujížděl v oslabení sám na Krcha a byl faulován. Nařízené trestné střílení ale Drak neproměnil. To co vyšlo hostům na konci první třetiny, vyšlo i domácím, ale tentokrát na konci druhé části hry. Dvacet čtyři vteřin před sirénou využil Vacek další přesilovku a vstřelil tak hostům gól do šatny.
Na začátku poslední části hry ale Nymburk opět o vedení přišel, když se po chybné rozehrávce domácích prosadil Šeba. Domácí však byli lepší a už ve 48. min. opět vedli. Zvolenského blafák dorazil Martinec – 3:2. Rozhodnutí měl na hokejce L. Krejčík, ovšem v samostatném nájezdu proti Krchovi neuspěl. Nakonec se ale přeci jen radoval, když dokázal hostující brankáře překonat přesnou střelou v poslední minutě. V posledních vteřinách zápasu jel ještě sám na Krcha domácí Martinec, ale ani on v přímém souboji proti hostujícímu gólmanovi neuspěl.
Branky: 10. Vacek (Sirotek), 40. Vacek (Sirotek, M. Krejčík), 48. Martinec (Zvolenský), 60. L. Krejčík (Velechovský) – 20. Bárta, 42. Šeba (Novák)
Rozhodčí: Hejduk
Vyloučení: 3:8, hosté navíc TS
Využití: 2:0
Diváků: 200
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2
Nymburk: Micka – M. Krejčík, Vošmik, Cicvárek, Drak, Vlach, Sem, Pánek – Dvořák, Sirotek, Vacek – Velechovský, L. Krejčík, Šimek – Mareš, Zvolenský, Martinec – Němeček  

 Foto Michal Bílek, Nymburský deník   
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace