1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Kobra Praha 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

01. 02. 2014

Ve 30. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk na domácím ledě Kobru Praha.

Začátek zápase zastihnul domácí hráče v útlumu a byli to hostující hokejisté, kteří diktovali tempo hry. Domácí brankář Bílek však dešti střel dokázal odolávat až do 18. minuty. To jej v přesilovce překonal Jakeš, který mířil přesně do růžku. Jenže ještě v téže minutě bylo ale vyrovnáno. Šimek se protáhnul podél mantinelu a střelou mezi betony překonal Moučka. Za 18 vteřin předvedla parádní souhru třetí nymburská lajna a domácí, přestože byli prakticky celou první třetinu pod tlakem, odcházeli poprvé do kabin s jednobrankovým náskokem.
O jednobrankový náskok však domácí hokejisté přišli krátce po začátku druhé dvacetiminutovky. Po špatném střídání uháněli Kocman se Slaninou ve dvou sami proti Bílkovi. Ten jejich nájezd dva na nikoho zlikvidoval, jenže puk poskakující před brankovou čárou dorazil do sítě dojíždějící Verbík. Další změna skóre se udála na konci 35. minuty. Nová nymburská akvizice v obraně Topič namazal na hůl Jakeše a ten nadvakrát překonal Bílka. Hosté se však radovali z vedení pouze 60 vteřin. Nymburk totiž zásluhou využité přesilovky a přesné rány Stehlíka vyrovnal.
V úvodu poslední části hry putoval na trestnou domácí Král, hosté ale s početní výhodou nenaložili podle svých představ. Topič napravil svoji chybu, vyslal do protiútoku Šimka jehož pokus ještě Moučka zneškodnil, na dorážku Tomy už byl ale hostující brankář krátký. Pražané se až do konce utkání hnali za vyrovnáním a chvílemi si vytvářeli až drtivou převahu, jenže domácí brankář Bílek se překonával a další puk již za svá záda nepustil. Největší šanci na vyrovnání paradoxně nabídnul soupeři sám Bílek. Ten totiž při snaze o rozehrávku vyhodil puk přímo na hůl Pohla, který okamžitě vystřelil do odkryté branky, Bílek se však stačil pohotově přesunout a puk před čárou zachytit.
Branky: 18. Šimek (Tregl), 19. Martinec (Toma, Dvořák), 36. Stehlík (Kříž, Král), 42. Toma (Šimek, Topič) – 18. Jakeš (Pohl), 25. Verbík J. (Kocman, Slanina), 35. Jakeš
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení. 5:4, navíc Ton (K) 10 min. os. tr.
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0
Diváci: 250
Třetiny: 2:1, 1:2, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3
Sestava Nymburka: Bílek – Bodnár, Kříž, Topič, Kuzďas, Cicvárek, Herna, Zasidkovych – Maďar, Král, Stehlík – Procházka, Tregl, Šimek – Dvořák, Martinec, Toma – Chvojka

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace