NED Hockey Nymburk - HC Kobra Praha 5:1 (1:0, 0.1, 4:0)

29. 09. 2002

V 5. kole 2. hokejové ligy přivítal Nymburk na svém ledě předposlední Kobru Praha, která dosud nezískala ani jeden bod. Hosté z Prahy sice drželi dvě třetiny příznivý stav, v závěru ale odpadli a tak si na své první letošní body budou muset ještě počkat.

Za Nymburk nastoupil letos poprvé Jágr a už při svém druhém střídání vstřelil branku. Na ukazateli skóre svítilo 3.06 a domácí vedli 1:0. Vzápětí se do šance dostal P. Zeman a zdálo se, že Nymburk v honbě za body nemůže nic zastavit. Jenže hráči z Prahy se z inkasované branky rychle oklepali a Kremina se měl co ohánět. Skvělými zákroky přiváděl hosty k šílenství, dvakrát dokonce jejich šance zmařil maskou.
Také ve druhé třetině byli hosté lepším týmem a Nymburk se trápil. Jedině za pomoci fantastických Kreminových zákroků držel hubené vedení. To však trvalo jen do 29. min., když v oslabení chyboval za bránou M. Zeman a Bárta jeho zaváhání využil k vyrovnání. Vstřelený gól postavill Kobru na nohy a Kremina musel likvidovat jednu šanci za druhou. V samostatném nájezdu proti němu neuspěl ani Bárta, a tak svítil na tabuli po druhé třetině vyrovnaný stav a rozhodnout se muselo až v závěrečné dvacetiminutovce. Do ní měli nymburští doslova raketový nástup, když během pěti minut a čtrnácti vteřin vstřelili čtyři góly a rozhodli tak o vítězi utkání. Druhý gól přidal Hlinka, třetí si do vlastní brány srazil Žáček, když změnil směr Jeníkovi přihrávky na Turinského. Čtvrtý gól přidal Kosejk bombou od modré a lahůdku na závěr připravil precizně provedeným blafákem Toma.
Branky: 4. Jágr (Vrbata, Hlinka), 44. Hlinka (Jágr, Vrbata), 45. Jeník (Černý, Turinský), 48. Kosejk (Hlinka), 49. Toma (Vondrlík) - 29. Bárta (Pudhorocký, Čurda)
Rozhodčí: Kubeš - Novák, Špringl
Vyloučení: 5:7, navíc Prošek (K) 10 min. os. tr.