NED Hockey Nymburk - HC Kobra Praha 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

19. 12. 2004

Hráči Kobry Prahy zaspali začátky všech tří třetin. Na začátku každé totiž inkasovali a když navíc přidali domácí další dva góly, nepomohl hostům ani výborný gólman Matoušek. Nymburk proti Kobře zaslouženě vyhrál.

Ve 25. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Kobru Praha.
NED Hockey Nymburk – HC Kobra Praha 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Přesně po 99 odehraných vteřinách lovil hostující gólman Matoušek poprvé puk ze své sítě, když jej dorážkou překonal Jágr. Vzápětí poté zlikvidoval gólman Kobry nájezd Krále ovšem na přesilovkovou kombinaci domácích byl krátký a tak Nymburk vedl už ve 4. min. 2:0. Matoušek pak několika dalšími zákroky dokázal, že je brankářem více než druholigových kvalit a držel stále příznivý stav. Ten ještě vylepšil střelou v přesilovce Maleček, který využil Kreminova zakrytého výhledu a snížil na rozdíl jednoho gólu.
Na začátku prostřední třetiny zvýšil Langer na 3:1 a tento stav se dlouho neměnil opět jen díky skvělým zákrokům Matouška. Hosté mohli dokonce v závěru druhé třetiny snížit, když M. Zeman inkasoval pětiminutový trest a navíc byl vyloučen i Jágr a Pražané mohli hrát dvě minuty pět na tři. O tuto výhodu se však sami připravili špatným střídáním, když hráli v šesti.
Naopak už po 19 vteřinách poslední dvacetiminutovky inkasovali a když ve 49. minutě vstřelil Culka svůj premiérový gól v Nymburském dresu a zároveň stý gól Nymburka v letošní sezoně, bylo o výsledku rozhodnuto. V závěru už stihli hosté jen korigovat konečný stav.
Branky: 2. Jágr (Culka, Toma), 4. Langer (Lukeš, Král), 21. Langer (Král, Lukeš), 41. P. Zeman (Lukeš, Kosejk), 49. Culka (Krejčík, Turinský) – 19. Maleček (Bárta, Halinský), 59. Žáček (Bárta, Halinský)