NED Hockey Nymburk - HC Kohouti Tábor 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

17. 11. 2002

Nymburští hokejisté dokázali v zápase proti Táborským kohoutům vsítit jedinou branku. Na zisk bodů jim to nestačilo.

Domácí tým se opět trápil. Zvláště pak střelci, kteří se na jediný gól velmi natrápili. Hostující tým měl také několikrát štěstí.
V 7. min. byl vyloučen domácí P. Zeman, táborští se ale nedokázali dostat do útočného pásma a tak si největší šanci vytvořil nymburský Skořepa, který vyzkoušel pozornost táborského brankáře Matouška. Zároveň s vypršením Zemanova trestu jel na bránu hostující Lenc, Kremina ale předvedl dobrou práci s holí a příležitost zlikvidoval. Největší šanci domácích měl ve 12. min. Skořepa, který ale v samostatném nájezdu zaváhal. Hned z protiútoku jeli na jednoho obránce hned tři táborští hráči. Rižák ale mířil jen do Kreminy. Další obrovskou příležitost měl Langer, který ve skrumáži před bránou bekhendem lehce vystřelil a puk poskakoval Matouškovi po rameni, než ale zapadl do brány stačil se brankář zorientovat. Skóre otevřel v 16. min. hostující Kostourek, který dostal přihrávku zpoza brány od Rambouska a přehodil padajícího Kreminu - 0:1. Blízko brance byli hosté o minutu později. Květoň se řítil po levé straně na Kreminu a od modré vystřelil. Dokonce jej i pokořil, vracející se Kos ale vytáhl puk z brankové čáry. Dvě minuty před koncem první třetiny se hosté dočkali podruhé. Tentokrát Kostourek nahrál Rambouskovi a Kremina inkasoval podruhé.
Druhou třetinu začali hosté náporem. Podpořilo je i vyloučení Vrbaty. Trieb ani Kostourek ale na Kreminu nevyzráli. Pak se hra vyrovnala a nymburští začínali mít navrch. Střelu Christova zablokoval Balík. Další ránu Dvořáka zlikvidoval Matoušek. Vzápětí vyslal skákavou střelu Langer, ale ani ta se neujala. Od 29. min. měli nymburští dvě přesilovky za sebou, ty je ale spíš oslabily, a hráči se nedokázali dostat do útočného pásma. Až v závěru několikrát vystřelili do hradby těl.
V úvodu třetí třetiny se Nymburk konečně dočkal. Skořepa nahrál v situaci dva na jednoho Hnátovi a ten zakončil - 1:2. Hosté se po snaze pojistit své vítězství hnali dopředu, zároveň ale pozorně bránili. Ve 48. min. zatáhl puk po levé straně Křivánek a předložil ho před bránu rozjetému Brábníkovi, ten ale puk netrefil tak jak potřeboval. V posledních sedmi minutách se Nymburk snažil vyrovnat, většina akcí ale končila ve středním pásmu. Dvě minuty před koncem vystřelil na Matouška Hnát. Vyraženou střelu ale nedokázal nikdo dorazit. V závěru domácí odvolali gólmana. Nejprve to málem potrestal Rambousek, který nastřelil tyč, pak se ale nymburští vrhli do útoku. Závar před bránou, kdy nikdo nevěděl kde je puk jim už ale nepomohl. "Těžko se mi takový zápas hodnotí. Po třech výhrách za sebou jsme si měli více věřit. Hosté měli daleko více ze hry a podržel je brankář Matoušek. Je škoda, že jsme nezopakovali výkon, který jsme předvedli na Kobře," řekl kouč nymburských hokejistů Ladislav Lejsek po utkání.
Branky: 43. Hnát (Skořepa) - 16. Kostourek (Rambousek), 19. Rambousek (Kostourek)
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 5:4, navíc Matouš (T) 10 min. os. tr.