NED Hockey Nymburk - HC Kohouti Tábor 3:4 pp

21. 10. 2001

V posledním kole první poloviny základní části přivítal domácí Nymburk na svém ledě Kohouty z Tábora. V pohledném utkání, ve kterém podala obě mužstva solidní výkony, se v prodloužení nakonec radovali z výhry hosté. Nymburk, který přišel o vedení v předposlední minutě základní hrací doby, tak získal jen jeden bod za remízu po 60 minutách hry.

Branky: 15. Turinský (Nedbal), 27. Dvořák (Zeman, Kocman), 54. Langer (Lukeš) - 8. Novák, 21. Křivánek, 59. Škulina, 61. Křivánek
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 4:6
Využití: 1:0
Oslabení: 1:0
Diváků: 550
Sestava Nymburka: Kremina - Zeman, Kosejk, Kos, Halouska, Krejčík, Nedbal - Dvořák, Kocman, Lukeš - Langer, Turinský, Černý - Jeník, Skořepa, Jelínek - Dušička, Hradec
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1, 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4

První gól v brance domácích přišel poměrně brzy. V 8. min. se v útočné třetině zapomněl Nedbal a hosté z brejku dva na jednoho otevřeli skóre zápasu. Vyrovnání se domácí dočkali v 15. min., to v oslabení ujel Turinský a své sólo blafákem proměnil ve vyrovnávací gól.
Nástup do prostřední třetiny vyšel jihočechům skvěle. Křivánek se nejlépe orientoval před Kreminou a poslal svůj tým podruhé do vedení. Domácím se ovšem podařilo rychle vyrovnat. Zahráli výborně přesilovku a Dvořák vyrovnal na 2:2. Od té chvíle až do konce zápasu předváděli domácí skvělou hru založenou na agresivní hře do těla a důsledném forčekingu. Napadali svého soupeře ve třech a ten se jen těžko prosazoval. Převahu, kterou si tímto způsobem hry nymburští vytvořili však dokázali zužitkovat až v závěru. Lukeš se probil přes celé hřiště a Langer dorážkou poprvé poslal domácí do vedení. Když už se zdálo, že si nymburští po výborném výkonu připíší tři body za vítězství, zaúřadoval hostující Škulina. Nejlépe se orientoval v chaosu po buli v obranné třetině domácích a necelé dvě minuty před koncem rozhodl o dělbě bodů.
V následném prodloužení, které se letos hrálo na nymburském stadioně poprvé, měli více štěstí hosté. Už v první minutě nastaveného času napřáhl z mezikruží Křivánek a střelou mezi Kreminovi betony přiřkl Táboru bod navíc za vítězství v prodloužení.