1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

24. 10. 2015

V 10. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk v domácím prostředí Pelhřimov.

V úvodu zápasu měli hosté mírnou převahu, ale z několika střel nedokázali domácího brankáře překonat. Nymburku pomohla vyrovnat hru přesilovka, po jejímž uplynutí zachytil Šimek rozehrávku Pelhřimovských a po samostatné akci otevřel skóre zápasu.
Hostům se podařilo vyrovnat na začátku druhého dějství, kdy po krásné kombinaci na jeden dotek zakončoval v přesilovce do prázdné brány F. Kasalý. Krátce nato mohl poslat hosty do vedení Marek Hadrava, ale Brázdil skvěle zakročil betonem. Na druhé straně zasahoval betonem i brankář Černý, který likvidoval šanci Stehlíka. Ve 28. min. si v přesilovce několikrát vyměnili puk na modré Eis s Křížem a po střele Kříže se dostal Nymburk opět do vedení. Hosté mohli vyrovnat v nájezdu dva na jednoho, ale Bezděk prováhal ideální čas na přihrávku a nakonec nebylo z protiútoku nic. Na druhé straně se dostal do nájezdu Bičiště, ale tvrdou ranou mířil mimo. Proti hostujícímu brankáři neuspěl v oslabení ani Michálek, který se ocitnul sám před pelhřimovským brankářem. Po ubráněném oslabení založil domácí brankář Brázdil rychlý protiútok na jehož konci byla přesná rána Stehlíka a vedení Nymburka 3:1.
V závěrečné dvacetiminutovce už si domácí hlídali dvoubrankové vedení, které v samotném závěru zápasu dokázali v přesilovce ještě navýšit a připsali si tak třetí vítězství v řadě.
Branky: 16. Šimek, 28. Kříž (Eis), 29. Stehlík (Šimek, Brázdil), 60. Protivný (Eis, Kříž) – 21. F. Kasalý (Hadrava Marek, Hadrava Martin)
Rozhodčí: Kopeček – Špringl, Tasch
Vyloučení: 5:5
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 200
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 4:1
Sestava Nymburka: Brázdil – Saňa, Kříž, Loučka, Knesl, Novák, Rittig - Protivný, Bičiště, Eis – Šimek, Král, Stehlík – Michálek, Čapek, Barbora – Jindra, Smejkal, Jebavý

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace