NED Hockey Nymburk – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:6 (2:4, 1:1, 1:1)

25. 01. 2017

Ve 29. kole nymburští hokejisté v domácím prostředí překvapivě prohráli s týmem Pelhřimova.

Nymburští si hned v úvodu připravili dvě šance ani jednu z nich ale nevyužili. Naopak na začátku třetí minuty D. Kasalý tečoval Kubátovu ránu a hosté šli do vedení. Ještě v téže minutě ale překonal brankáře Pelhřimova domácí Eis a bylo vyrovnáno. Přesně po třiceti vteřinách pokořil hostujícího gólmana i Stehlík a domácí vedli. Ve 13. minutě předvedl domácí gólman Matoušek skvělý zákrok proti Marku Hadravovi ovšem tato výstraha domácím nestačila. Především tedy nymburské třetí lajně, která během následujících tří pobytů na ledě třikrát inkasovala. To nevydržel brankář Matoušek a své místo přenechal Nahodilovi.
Druhou třetinu začali domácí velmi nedisciplinovaně. Eis a krátce po něm i Šimek obdrželi za krvavá zranění soupeře čtyřminutové tresty a domácí hráli prakticky pět minut v oslabení z toho 2:56 minuty dokonce ve dvojnásobném. Pelhřimovští si v této početní výhodě vytvořili dvě obrovské příležitosti. Tu první zlikvidoval fantastickým zákrokem lapačkou Nahodil a podruhé hostující hráč minul prázdnou bránu. Po ubráněném oslabení domácí zapnuli na vyšší obrátky a dostali hosty pod tlak. Výsledkem však byla jediná branka, kterou vstřelil Šimek. Krátce nato ale ujel v nájezdu Všetečka a hosté opět vedli o dvě branky.
Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili domácí s jasným úmyslem – otočit skóre na svoji stranu. Hned v 42. minutě orazítkoval Šimek tyčku, ale kontaktní branku se domácím vstřelit nepodařilo. Navíc v 52. minutě dostal se štěstím puk za záda nymburského brankáře Adam a bylo prakticky rozhodnuto. Domácím se ještě podařilo na začátku poslední minuty snížit na rozdíl dvou branek, ovšem další branku už ani ve dvacetivteřinové power play nepřidali.
Branky: 3. Eis, 4. Šimek (Stehlík), 35. Šimek (Stehlík, Kuncek), 60. Novák (Rittig) – 3. Kasalý Dominik (Kubát, Kopic), 14. Všetečka (Sířiště, Votápek), 16. Kopic (Vysloužil, Plachý), 17. Hadrava Marek (Kasalý F., Hadrava Martin), 37. Všetečka (Votápek, Port), 52. Adam (Kasalý F., Hadrava Martin)
Rozhodčí: Horinek
Vyloučení: 10:5
Využití: 0:1
Diváci: 110
Třetiny: 2:4, 1:1, 1:1
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6
Sestava Nymburka: Matoušek (od 16:53 Nahodil) – Hes, Kříž, Pýcha, Knesl, Rittig, Novák, Saňa – Kuncek, Šimek, Stehlík – Loučka, Eis, Barbora – Ježek, Kuzďas, Smejkal.