NED Hockey Nymburk - HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:6 (3:2, 1:1, 0:3)

21. 09. 2013

Ve 2. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s Pelhřimovem.

Takový start do soutěže nepředpokládal asi nikdo. Nymburským hokejistům nevyšel ani druhý domácí zápas a také podruhé odešli z ledu poraženi. Ve dvou odehraných zápasech inkasoval Nymburk 13 branek...
Nymburk začal dobře a už na konci druhé minuty spálil Eis tutovou šanci. Hned po buly se ale domácí přeci jen radovali. Král vyhrál vhazování a Stehlík pohotovou střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Neuběhlo ani dvacet vteřin a domácí jásali podruhé. Sedlák vystřelil a Dulovec tečí podruhé překonal hostujícího brankáře Brabce. Hosté se rozjížděli pomaleji a až na konci páté minuty poprvé prověřili střelou nymburského brankáře Bílka. Hned svoji první početní výhodu ale přetavili v gól. Bezděk trefil do brusle nymburského obránce Dvořáka a Bílek již na změnu směru puku nedokázal reagovat. Podobně jako domácí i hosté vstřelili vzápětí po prvním gólu gól druhý. Plachý dostal krásnou přihrávku za obránce a bekhendem mezi betony vyrovnal. Po sérii vyloučení na obou stranách se těsně před první přestávkou radovali domácí potřetí. Po obrovském tlaku v přesilovce, kdy nejprve Kříž olíznul tyč, pak Brabec fantastickým zákrokem vyrážečkou zlikvidoval Šimkovu střelu, se přeci jen podařilo pelhřimovského brankáře překonat Křížovi.
Ve druhé třetině měli domácí opticky více ze hry. Na dlouhé chvíle se usazovali v obranném pásmu hostí, kteří naopak hrozili z rychlých brejků. Jeden takový proměnil Bezděk, který lehce obešel Pocházku  a vyrovnal na 3:3. Ve 32. min. ale domácí využili další přesilovku a zásluhou Stehlíka se opět dostali do vedení.
Závěrečná část hry domácím hrubě nevyšla. Po dvou zcela zbytečných vyloučeních totiž dvakrát inkasovali v oslabení. Nejprve se nechal vyloučit Kulich za hrubost a poté Sedlák za držení. Domácí se ještě chtěli pokusit o vyrovnání v power play, k té se ale vůbec nedostali. Naopak půl minuty před koncem vystřelil Martin Hadrava a střelou přesně pod víko zpečetil výsledek zápasu.
Branky: 3. Stehlík (Král), 3. Dulovec (Sedlák), 20. Kříž (Král), 32. Stehlík (Šimek, Kříž) – 9. Bezděk (Jelínek, Adam), 9. Plachý (Hadrava Marek, Tecl), 39. Bezděk (Tecl), 51. Kubát (Adam, Hadrava Martin), 54. Tecl (Hadrava Marek), 60. Hadrava Martin (Adam)