1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:4 pp (2:2, 2:1, 0:1- 1:0)

03. 12. 2014

V předehrávaném zápase 21. kola zvítězili nymburští hokejisté nad týmem Pelhřimova.

Nymburk začal utkání aktivně a už na začátku čtvrté minuty otevřel skóre zápasu hradecký junior ve službách Nymburka Uhlík. Ještě v téže minutě tečoval Král Křížovu ránu od modré a domácí se radovali podruhé. Ospalé hosty dva góly probudili a začali postupně vyrovnávat hru. V 11. minutě orazítkovali pelhřimovští břevno a chvíli nato Beneš nebezpečně zakončoval nájezd dva na jednoho. V 18. min. se už z gólu radovali i hosté. Kubát vystřelil od modré a Kopic pohotově dorážel. Pouhé dvě vteřiny před koncem první třetiny pelhřimovský Třetina v přesilovce využil nymburského zaváhání za brankou a vyrovnal.
Druhá dvacetiminutovka se nesla ve znamení častých vyloučení nymburských hráčů. V první početní výhodě ještě zachránila domácí po střele Plachého tyč, když však byli na trestné současně Brzák s Křížem nezachránilo už Nymburk od inkasování z hole Marka Hadravy nic. Při zahájení hry po inkasovaném gólu pak inkasoval nymburský kapitán Král za protesty osobní trest do konce zápasu. Domácí pokračovali v nečisté hře, hosté však další šance v přesilovkách nevyužili. Nejblíže ke gólu měl Kasalý a pak Beneš, jehož sólo zlikvidoval domácí Matoušek po „Haškovském“ způsobu. Ve 35. min. pak z ničeho nic propálil brankáře hostí Čekal od modré Knesl a bylo vyrovnáno. V závěru druhé periody si zahráli i domácí ve dvojnásobné početní výhodě a podobně jako hosté ji využili. Od modré propálil gólmana opět Knesl.
V závěrečné části hry pomalu docházeli vinou dalších zbytečných oslabení síly a v 52. min. přišli i o vedení. Herna neuhlídal u tyče stojícího Třetinu a ten pohotově vyrovnal. Zbytek utkání se domácí bránili ale hosté už další branku nepřidali.
V prodloužení měli naopak více ze hry domácí a chvíli před koncem nastaveného času rozhodl povedenou tečí druhý z hradeckých juniorů Pilař.
Branky: 4. Uhlík (Kulich), 4. Král (Kříž), 35. Knesl, 40. Knesl (Kříž), 65. Pilař (Kulich) – 18. Kopic (Kubát), 20. Třetina (Plachý, Bezděk), 25. Hadrava Marek (Třetina, Hadrava Martin), 52. Třetina (Plachý)
Rozhodčí: Battěk – Marek, Rybáček
Vyloučení: 9:3, navíc Král os. trest do konce, Kříž (oba N) 10 os. tr.
Využití: 2:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 110 (55 platících)
Třetiny: 2:2, 2:1, 0:1- 1:0
Vývoj skóre: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4
Sestava Nymburka: Matoušek – Herna, Kříž, Kulich, Knesl, Cicvárek, Rittig – Velechovský, Král, Dulovec – Uhlík, Bičiště, Šimek – Dvořák, Pilař, Brzák – Kadlec

Fotografie: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace