1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Louny 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

07. 11. 2004

Nymburk v bráně s mladíčkem Novákem z juniorů pražské Sparty překvapivě nedokázal vstřelit gólmanu soupeře Ruchařovi více než dva góly a poprvé letos odešel z domácího ledu poražen.

V 15. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté doma s celkem Loun.
NED Hockey Nymburk – HC Louny 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Nymburk v bráně s mladíčkem Novákem z juniorů pražské Sparty překvapivě nedokázal vstřelit gólmanu soupeře Ruchařovi více než dva góly a poprvé letos odešel z domácího ledu poražen.
Louny se ujaly vedení na konci první třetiny, když v přesilovce tečoval Topolančinovu ránu Jun. Byla to ojedinělá šanci hostí. Celou první dvacetiminutovku se totiž hosté bránili tlaku domácích.
Ten ve druhé třetině ještě vzrostl. Vinu na tom měli i hostující hráči, kteří se nedisciplinovaností nechali často vylučovat. Jenže Nymburku štěstí nepřálo. Místy až z drtivého tlaku, kdy hosté nebyli schopni vyhodit puk ani ze své obranné třetiny, nic nevytěžil. Nepomohly ani dvě přesilovky pěti proti třem. V superšancích neuspěli Volráb se Sirotkem, kteří nedokázali trefit prázdnou bránu. Ostatní střely na bránu pokryl někdy i s velikým štěstím gólman Ruchař.
Až na začátku poslední třetiny se podařilo Nymburským zásluhou Jágra vyrovnat, vzápětí však zůstal osamocen před Novákem Opata a Nymburk opět prohrával. Hosté produkovali totální defenzivu a jen vyhazovali puky ven z obranné třetiny bez pokusu o založení útoku. Nymburk do soupeře bez přestání bušil, jenže neúspěšně. Šance na vyrovnání přišla až těsně před koncem. Hosté faulovali, domácí odvolali Nováka a v šesti proti čtyřem se pokusili o vyrovnání. Zbrklou Kosejkovu rozehrávku však zachytil Scherzl a do odkryté brány zvýšil na dvoubrankové vedení. Domácí se ovšem nevzdali a v pokračující přesilovce snížil minutu před koncem opět na rozdíl gólu Toma. Novák ještě jednou zamířil na střídačku, hosté už však překvapivou výhru udrželi.
Branky: 42. Jágr (Toma), 60. Toma (P. Zeman, Turinský) – 18. Jun (Topolančin), 46. Opata (Křížek), 59. Scherzl
Rozhodčí: Fraňo – Mannl, Zítková
Vyloučení: 5:11
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 600
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:2
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3
Sestava Nymburka: Novák – Kosejk, M. Zeman, Kos, Bartoníček, P. Zeman, Krejčík, Vítů – Langer, Sirotek, Lukeš – Volráb, Langhammer, Skořepa – Dvořák, Jágr, Toma - Turinský

střídání brankářů

čas domácí hosté
00:00 Novák Ruchař
57:36 bez brankáře Ruchař
58:24 Novák Ruchař
59:40 bez brankáře Ruchař
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace