NED Hockey Nymburk - HC Lvi Břeclav 3:2 sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0 – 1:0)

27. 02. 2013

V posledním kole základní části zvítězil Nymburk doma na samostatné nájezdy nad týmem Břeclavi. Nymburští museli v zápase dvakrát dotahovat jednobrankové vedení hostí, nakonec ale na samostatné nájezdy vyhráli.

V prvním kole play off tedy nastoupí Nymburk proti Kolínu. První zápas série hrané na tři vítězná utkání začíná tuto sobotou od 17:00.
Hned první vážnější akce hostí skončila za Matouškovými zády. Dufek si pěkně sjel od modré na Benešův pas a střelou pod Matouškovým betonem otevřel skóre zápasu. Po úvodním gólu následovala poměrně nervózní pasáž, kdy byla na obou stranách spousta vyloučených, ovšem do konce první třetiny už se stav skóre neměnil.
Na začátku druhé třetiny se domácím podařilo vyrovnat. Šimek si vyjel z rohu kluziště a střelou přes obránce překonal jinak výborného brankáře hostí Zelenku. Ve 35. minutě putoval na trestnou lavici nymburský Bičiště. Domácí si v oslabení vytvořili obrovskou šanci, jenže Sedlák na hostujícího gólmana nevyzrál. Naopak z gólu se po rychlém útoku a následné nepřehledné situaci radovali břeclavští.
Do třetí třetiny vstoupili domácí s větší aktivitou, která byla také odměněna vyrovnávacím gólem. Sem nejprve namazal Jurčovi, hostující hráč však nájezd neproměnil. Vzápětí však Sem svoji chybu napravil, když krásně přihrál do plné jízdy Bičištěmu a nymburský mladíček zakončil svůj průnik vyrovnávací brankou. Krátce nato musel likvidovat Medřickému další samostatný nájezd domácí brankář Matoušek.
Také v prodloužení jel sám na domácího strážce svatyně hostující útočník, Zháňal se však své šance zřejmě tak zalekl, že ani nezakončil.
Podobně se vedlo hostům i v nájezdech, které rozhodovali o vítězi utkání. Šaur ani Popolanský neuspěli, naopak domácí Šimek s Bičištěm uspěli a rozhodli tak o vítězství Nymburka.
Branky: 24. Šimek (Malínský, Stehlík), 49. Bičiště (Sem, Belay), 65. Šimek rozh. SN – 6. Dufek (Beneš, Medřický), 35. Medřický (Beneš)
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 10:10