NED Hockey Nymburk - HC Lvi Břeclav 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

02. 12. 2012

V 18. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk v domácím prostředí nad týmem Břeclavi. Domácí byli v každé třetině o jednu branku lepší než soupeř a tak po zásluze zvítězili.

Skóre zápasu otevřeli domácí hokejisté již v polovině třetí minuty. Dvořák vyhrál buly, K. Šimek vypálil a jeho ránu tečoval do sítě Břeclavi Martinec. Domácí se ale neradovali z vedení dlouho. Po zmatcích před nymburskou brankou vyrovnal břeclavský Bartoš. Ve vlastním oslabení potom ujel nymburský Sedlák, ale na Žurka nevyzrál. V závěru třetiny nevyužili hosté minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku a tak po jejím skončení pykali. Šimek vystřelil a důrazný Jonáš pohodlně dorážel do prázdné brány – 2:1.
V polovině utkání se Nymburk díky přesilovce dostal do velkého tlaku, který ale hosté ustáli. Přesto ještě do konce druhé třetiny potřetí inkasovali, když se po opakované dorážce prosadil Velechovský.
V úvodu závěrečné dvacetiminutovky se znovu po dorážce prosadil Velechovský a utkání bylo prakticky rozhodnuté. Hosté sice ještě občas zahrozili, vše ale jistil výborný Matoušek. Naopak Žurka na druhé straně muselo od dalšího gólu po střele Tregla zachraňovat břevno.
Branky: 3 Martinec (K. Šimek, Dvořák), 20. Jonáš (M. Šimek, Malínský), 35. Velechovský (Sedlák, Stehlík), 44. Velechovský (Sedlák, Šefl) – 4. Bartoš (Popolanský, Zábranský)
Rozhodčí: Veinfurter
Vyloučení: 7: 6