NED Hockey Nymburk - HC Lvi Břeclav 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)

13. 11. 2011

V 19. kole druhé hokejové ligy zvítězili nymburští hokejisté vysoko nad týmem Břeclavi. Nymburk vinou různých zranění a dalších absencí nastoupil ve značně kombinované sestavě, na neškodné hosty to však stačilo. Břeclavští absolutně vyhořeli v přesilovkách. Hráli čtyřikrát pět na tři v celkovém součtu 4 minuty 44 vteřin, ale ani jednu dvojnásobnou početní výhodu nevyužili, naopak sami několikrát málem inkasovali.

Nymburk rozhodl o svém vítězství hned v úvodu zápasu, když už v 10. min. vedl 3:0. Skóre zápasu otevřel přesilovkovou dorážkou Drak. Za další dvě minuty dostal přesnou přihrávku mezi kruhy Tondr a bylo to 2:0. Uběhlo 184 vteřin a gólman hostí Chvátal lovil puk zpoza svých zad potřetí, poté co se přesnou dorážkou prezentoval Dvořák. Od té doby se roztrhnul pytel s přesilovými hrami a oběma týmům narůstaly trestné minuty.
Hra upadla do průměru, nymburští si byli vědomi náskoku a polevili, čímž dali šanci hostům. Ty však vychytával skvělými zákroky Kocián. Největší šanci hostí spálil Videlka, když si v tutové příležitosti vylámal zuby na domácím brankáři. Z protiútoku pak zavěsil pod víko Němeček.
V závěrečné třetině se ještě zvýšila frekvence vyloučených na obou stranách. Na 5:0 zvyšoval při vlastním oslabení Martinec, který předvedl parádní blafák. Krátce poté přišel o nulu Kocián, kterého překonal také povedenou kličkou Videlka. Neuběhla ale ani půlminuta a Sedlák opět vrátil domácím pětibrankový náskok. A za 7 vteřin vyndával Chvátal puk ze své sítě znovu. Protivný využil nestandardního odrazu puku od dveří pro rolbu a zavěsil do prázdné. V závěru zápasu už vládly na ledě emoce a domácí, přestože vedli, se nechali ještě třikrát vyloučit. Bezzubí hosté už ale branku nevstřelili, naopak sami mohli ve dvojnásobné početní výhodě inkasovat, Martinec ovšem svůj druhý nájezd už nedal.
Branky: 4. Drak (Weiss, Kouřil), 7. Tondr (Kouřil), 10. Dvořák (Drak, Weiss),  31. Němeček (Sedlák, Šimek), 50. Martinec (Drak), 54. Sedlák (Šimek), 54. M. Protivný (Vlach) – 53. Videlka (Barus)
Rozhodčí: Vláčil – Petr, Ondráček
Vyloučení: 13:12