1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Lvi Chotěboř 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

20. 11. 2011

Ve 21. kole si Nymburk poradil v domácím prostředí s týmem Chotěboře. Nymburští hokejisté rozhodli o svém vítězství ve druhé části hry, ve které nastříleli čtyři branky.

Nymburk si po týdenním volno s chutí smlsnul na předposledním týmu tabulky. Skóre zápasu otevřel v přesilové hře Knesl, který se protáhl podél mantinelu a střelou z úhlu překvapil brankáře Opršala.
Také druhou branku vstřelili domácí hráči v nestandardním počtu hráčů na ledě. Na začátku druhé třetiny si v přesilovce vybruslil z poza branky Vaľko a střelou po ledě zvýšil na 2:0. Aktivita domácích se zvyšovala a další šanci domácího Kouřila zachránil Opršal včasným zásahem lapačkou. Důležitý zákrok vytáhnul na druhé straně domácí brankář Kocián, který betonem vytěsnil jedovku Prachaře. V polovině zápasu pak ujel Martinec a krásným blafákem nedal brankáři hostí šanci. Krátce na to naložili domácí prachbídně s dvouminutovou dvojnásobnou přesilovkou. Až po jejím uplynutí ujel Weiss, Opršal mu sice včasným vyjetím zabránil v zakončený, ovšem na dorážku Kouřila už nemohl dosáhnout. Ještě do přestávky lovil hostující brankář touš ze své klece popáté, po té co jej přesně mířenou ranou od modré překonal Sem.
V 45. min. se podařilo skórovat i hostům, když Zemánek překonal Kociána. Domácí brankář si tak bude muset opět počkat na svoje první čisté konto. Domácí ve třetí části polevili a několikrát se dostali pod tlak, ovšem jistý Kocián drama nepřipustil. Po střele Blažka mu pomohlo i břevno. Břevno pomohlo hostům i na druhé straně, když jej orazítkoval Sedlák. Účet zápasu nakonec uzavřel Martinec, který po závaru vstřelil svoji druhou brankou v utkání.
Branky: 7. Knesl (Šimek, Sedlák), 21. Vaľko (Sem, Sedlák), 31. Martinec (Tregl), 37. Kouřil (Weiss, Velechovský), 39. Sem (Vaľko, Sedlák), 59. Martinec (Šefl, Velechovský) – 45. zemánek (Fila)
Rozhodčí: Jílek – Špringl, Krátký
Vyloučení: 3:7
Využití: 2:0
Diváci: 250
Třetiny: 1:0, 4:0, 1:1
Vývoj skóre: 5:0, 5:1, 6:1
Sestava Nymburka: Kocián – Knesl, Sem, Vlach, Šefl, Drak, Tondr, Cicvárek – Vaľko, Šimek, Sedlák – Velechovský, Tregl, Martinec – Dvořák, Kouřil, Weiss – Němeček, Turinský      

Foto Jiří Pulda

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace