1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Lvi Chotěboř 6:4 (2:1, 4:1, 0:2)

12. 02. 2012

V předposledním 43. kole základní části porazili Nymburští hokejisté doma Chotěboř. Vítězství proti předposlednímu týmu tabulky, který již deset zápasů v řadě za sebou nevyhrál, se nerodilo vůbec lehce. Nymburk totiž nastoupil do zápasu se značně nekompletní sestavou, což bylo na výkonu domácích zřetelně vidět. Vinou zranění útočníků museli nastoupit ve druhém a třetím útoku na postu útočníků obránci, což nebylo zcela optimální.

Jako první šla do vedení Chotěboř, když Fibikar v ponechané výhodě usměrnil puk za Kociánova záda. Domácí vyrovnali zásluhou průniku Martince, jehož nepovedenou kličku si do vlastní sítě srazil jeden z Chotěbořských obránců. Těsně před první sirénou pak poslal Nymburk do vedení svým prvním gólem v zápase Němeček.
Na začátku druhé části ovšem po velké chybě domácích v obranném pásmu zůstal zcela sám před Kociánem Pelán, který vyrovnal. Vzápětí nato musel Němeček hasit únik Pravdy faulem, po kterém nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. Při něm si ale hostující útočník vylámal na Kociánovi zuby. Domácí hráli v těch chvílí špatně, z tribun se začal ozývat nesmělý pískot, na což domácí trenér reagoval stažením hry na dvě pětky. Hra domácích se okamžitě zvedla a výsledkem byly čtyři branky v síti hostů. Postupně se trefil v oslabení Němeček, pak Velechovský, po něm dokončil svůj hattrick Němeček a šestý gól zařídil Vaľko.
V poslední části hráli domácí opět na tři lajny a jejich výkon šel opět dolů a hosté se tak dostali opět do utkání. V závěru dokonce ještě zkorigovali výsledek. Nejprve nedal samotný únik Pelán, Janda a Stoklasa se však nemýlili. Za stavu 6:4 zkusili hosté ještě power play, ovšem sami málem inkasovali.  Od sedmé branky je po Martincově střele do opuštěné klece zachránila tyč.
Branky: 18. Martinec, 20. Němeček (Sirotek, Martinec), 31. Němeček (Martinec), 34. Velechovský (Vaľko), 38. Němeček (Sirotek, Martinec), 40. Vaľko (Velechovský) – 18. Fibikar (Hospodka, Fila), 24. Pelán (Stoklasa, Pravda), 58. Janda (Stoklasa, Pelán), 59. Stoklasa (Pelán, Janda)
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení: 5:4, navíc proti Nymburku TS,
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 230
Třetiny: 2:1, 4:1, 0:2
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:4
Sestava Nymburka: Kocián – Vlach, Šefl, F. Dvořák, Sem, Cicvárek, Tondr, Kozák – Němeček, Sirotek, Martinec – Velechovský, Vaľko, Drak – V. Dvořák, J. Protivný, Rys. 

Foto Jiří Pulda  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace