1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Milevsko 2010 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

07. 12. 2013

Ve 20. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk doma nad posledním týmem tabulky Milevskem. Po vyrovnaném průběhu rozhodla o výsledku závěrečné dvacetiminutovka, ve které vstřelili domácí hokejisté dvě branky.

V úvodní části hry se diváci branky nedočkali. Žádný úvodní nápor domácích se nekonal. Naopak první velkou šanci si vytvořili hosté, ale Decsy v ní neuspěl. Na druhé straně mohl otevřít skóre zápasu Šimek, ve střelecké pozici ale ještě hledal zbytečnou přihrávkou spoluhráče.
Také ve druhé části se hrálo dlouho bez branek. Oby týmy poctivě bránily a když už se nějaký z útočníků dostal do šance vše jistili skvělí brankáři Pipek s Bílkem. Ve 27. min se do dobré šance natlačil domácí Protivný, svoji příležitost ale nedal. Hosté odpověděli střelou Fořta, která řádně vystrašila Bílka. Domácí brankář si s ní nakonec dokázal poradit. První branka zápasu padla až ve 36. minutě. Král našel před brankou Stehlíka, po jehož pokusu zůstal puk vedle tyčky a pohotový Král jej dokázal zpoza brány doklepnout za brankovou čáru. Pipek při zásahu proti střele Stehlíka ztratil masku a hosté proti gólu chvíli protestovali, hlavní rozhodčí jej ale uznal. Ještě do přestávky bylo ale opět vyrovnáno. Martinec přišel o puk na vlastní modré a Decsy bekhendovou střelou srovnal stav skóre.
Do poslední třetiny nastoupili domácí v částečně přeházené sestavě a tento tah se vyplatil. Ve 48. min. se dostal k puku Dulovec a výborně chytající hostující brankář Pipek byl bez šance. Nymburk byl až do konce zápasu aktivnější, ale pojišťovací branku vstřelili domácí až v závěru utkání. Hosté se již 2 minuty a 41 vteřin před koncem odhodlali k power play. Vysokou přihrávku z rohu však hostující obránce nedokázal na modré zpracovat, puku se ujal Stehlík, který ještě před opuštěnou brankou nahrál Královi a ten doklepl puk do sítě.
Branky: 36. Král (Stehlík), 48. Dulovec (Kříž), 58. Král (Stehlík, Tregl) – 40. Decsy (Hamerle)
Rozhodčí: Horinek
Vyloučení: 4:4, navíc Cicvárek (N) 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 180
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1
Sestava Nymburka: Bílek – Kulich, Kuzďas, Cicvárek, Kříž, Dvořák, Procházka – Bičiště, Šimek, Protivný – Tregl, Král, Stehlík – Dulovec, Martinec, Chvojka – Sirotek

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace