NED Hockey Nymburk - HC Milevsko 2010 9:4 (4:1, 4:2, 1:1)

19. 01. 2011

Ve 29. kole druhé ligy porazil Nymburk na domácím ledě Milevsko. Nymburk rozhodl o svém vítězství především díky produktivní hře v útoku. Kýžené desítky se však nymburští diváci nedočkali.

Prvních deset minutu zápasu patřilo jasně hostům. Už ve 3. min. otevřeli skóre zápasu , když obraně ujel Novák a pohodlně zavěsil pod víko. Milevsko tlačilo a Nymburk evidentně nestíhal. Jenže Květoň své šance nedal a poté co v 9. min. ubránili domácí více než minutové dvojnásobné oslabení a změnil se zcela obraz hry. K obratu zavelel Vacek, který se parádně natlačil před branku a vyrovnal. O dvě minuty později předvedl nádherné sólo přes celé hřiště Šimek, který obehrál všechny hráče soupeře a celou svoji akci zakončil elegantním blafákem. Do přestávky ještě vstřelili branky Dvořák a Zadina a tak byl stav po první třetině 4:1 pro domácí.
Hned v úvodu druhé části hry ujel v oslabení Urbanec a vykřesal pro hosty jiskřičku naděje. Ta ale zhasla po dorážce Velechovského, který vstřelil svůj premiérový gól v letošní sezóně. Vzápětí ujel v oslabení Zadina a Myslivec, který vystřídal do druhé třetiny Pipka v bráně Milevska, lovil znovu puk zpoza svých zad. Hosté po této brance zcela odpadli, domácí si s nimi dělali co chtěli a sedmá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Přesně k tyči mířil Liška. Pak však domácí špatně střídali a hosté nájezd tři na jednoho zakončili brankou. Byť gól padl až po odpískání, nepřesný rozhodčí Chlaň svoji chybu neuznal a branku potvrdil. Do přestávky však vrátil Nymburku pětibrankové vedení Müller, který tečoval střelu Zákoutského.
Ve třetí třetině se do branky hostí vrátil Pipek, který ve 47. min. nestačil na střelu Zákoutského. Domácí diváci si žádali desítku, místo toho však skóroval hostující Klíma. Další branka v utkání už nepadla. Vytouženou desítku mohl dát Šimek nebo Klíma, ovšem Pipek jejich sólové nájezdy zakončené blafákem kryl. V poslední minutě mířil do odkryté milevské branky Šimek, na čáře však zastoupil Pipka obránce Dvořák, který puk bruslemi vyrazil.
Branky: 12. Vacek (Liška, Müller), 15. Šimek, 18. Dvořák (Klíma), 19. Zadina (Kazatel), 25. Velechovský (Hrubant, Vacek), 26. Zadina (Kazatel), 34. Liška (Vacek, Tregl), 37. Müller (Zákoutský, Šimek), 47. Zákoutský (Liška) – 3. Novák (Vaniš), 21. Urbanec, 35. Heřmánek (Urbanec), 49. Klíma (Rezek)
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 5:3