1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Milevsko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

12. 09. 2009

V premiérovém zápase nového ročníku 2. hokejové ligy porazil Nymburk Milevsko. Za Nymburk si spolu poprvé v jednom dresu a dokonce hned v jedné lajně zahráli bratři Martin a Lukáš Krejčíkové.

Po celou úvodní třetinu měl Nymburk tlak, ovšem do brankových příležitostí se domácí nedostávali. Na první gól si tak museli diváci počkat až do 17. min, kdy se v přesilovce přesně trefil Toma.
Hosté se osmělili až na začátku druhé části hry. Několikrát ujeli dva na jednoho ovšem ani jednou přečíslení nevyužili. Převahu hostů utnula druhá branka domácích, kdy si Protivný s Vackem pohráli s brankářem hostů Svobodou.
Milevští se však nevzdávali a v úvodu poslední části hry snížili na rozdíl jediné branky. Voříšek překvapivě propálil střelou po zemi od modré domácího brankáře Rückla. Hosté mohli vzápětí vyrovnat ve dvou přesilovkách, ovšem domácí se ubránili. V 51. min. pak vyslal Kříž do sóla Protivného, jehož nájezd Svoboda kryl jenže na dorážku Vacka už nestačil – 3:1. V závěru ještě propálil ve dvojnásobné přesilovce hostujícího gólmana Kříž a upravil tak skóre do konečné podoby.
Branky: 17. Toma (Sirotek), 29. Vacek (Protivný), 51. Vacek (Protivný, Kříž), 56. Kříž (Vlach, Martinec) - 43. Voříšek (Hraňo)
Rozhodčí: Chlaň – Lučan, Šmika
Vyloučení: 9:9
Využití: 2:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 160
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 4:1
Sestava Nymburka: Rückl – Vlach, Kříž, Kaulfus, Dvořák, Krejčík M., Drak, Pánek – Martinec, Protivný, Vacek – Němeček, Sirotek, Toma – Hloušek, Šimek, Krejčík L. – Hladík T.    

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace