NED Hockey Nymburk - HC Milevsko 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

09. 11. 2006

O výsledku zápasu rozhodla prostřední třetina, ve které byli domácí lepším týmem a vstřelili dvě branky.

Nymburk začal zápas v útlumu a Kremina (některými neznalými fanoušky Nymburka označen za Matouška viď Mr. Mrkev) musel hned na začátku likvidovat šance Špergera a Šimka. Naopak hostující gólman se poprvé pořádně protáhl až při střele Gajovského v 7. min. První gól zápasu vstřelili hosté, když po celý zápas slabý rozhodčí Soldán k velké nevoli všech domácích hráčů i diváků uznal gól, ačkoli těsně před tím přerušil písknutím hru. Okamžitě svoji chybu kompenzoval vyloučením dvojice hostujících hráčů, ale domácí 45 vteřin trvající přesilovku 5 na 3 nevyužili. Až po jejím skončení obral o puk hostujícího obránce Gajovský a precizním blafákem nedal Jakubalovi šanci.
Hned v úvodu druhé třetiny překonal střelou od červené čáry Jakubala Kříž a hostující brankář zamířil na střídačku. Nymburským po vstřelení gólu narostla křídla, svého soupeře přehrávali a ve 35. min. zásluhou branky Jágra v přesilovce zvýšili na 3:1.
V závěrečné dvacetiminutovce však předváděl Nymburk hodně pasivní hru a po té co Šperger prostřelil v oslabení Kreminu se domácí až do poslední minuty strachovali o výsledek. Už v čase 58.16 hosté odvolali gólmana Svobodu a v power play se pokusili vyrovnat. Po několika střeleckých pokusech se však odrazil puk k Dulovcovi, který našel volného kapitána Turinského a ten střelou do brány rozhodl. Turinského po vstřelení gólu nechutně fauloval hostující Pitel a inkasoval za to po zásluze trest do konce utkání.
Branky: 18. Gajovský, 23. Kříž (Kos), 35. Jágr (Kos, Kříž), 60. Turinský (Ludvík, Kříž) – 11. Suchánek (Štych), 44. Šperger (Schmied)
Rozhodčí: Soldán – Orlický, Arazimová
Vyloučení: 5:7, navíc Šperger 10 min. os. tr., Pitel (oba M) 5 + tdku