NED Hockey Nymburk - HC Mladá Boleslav 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0)

28. 10. 2001

V prvním kole odvet přivítal domácí NED Hockey Nymburk na svém ledě lídra soutěže Mladou Boleslav, která v dosavadních 11 odehraných kolech pouze jednou prohrála. Podruhé se jí tak stalo v zápase na nymburském ledě. Po skvělé spolupráci Turinského a Černého totiž v prodloužení inkasovala potřetí a domácí tak konečně protrhli zakletí nastaveného času.

Branky: 22. Halouska (Langer), 42. Jelínek (Krejčík), 64. Turinský (Černý) - 1. Pažout (Gergel), Kročák (Král)
Rozhodčí: Stolín - Krejcar, Samek
Vyloučení: 4:10, navíc Kosejk (Nbk), Trachta (MB) 10 min. os. trest
Využití: 1:0
Diváků: 1000
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Halouska, Krejčík, Nedbal - Dvořák, Kocman, Lukeš - Langer, Turinský, Černý - Jeník, Skořepa, Jelínek
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2

Zápas se pro domácí nezačal vyvíjet vůbec dobře. Už po 15 odehraných vteřinách lovil Kremina puk ze své sítě, když jej překonal dorážkou Pažout. Ve 2. min. měli hosté další stoprocentní šance, ale Beneš a Karli je nevyužili. Ve 12. min. utkání se zranil po jednom ze zákroků boleslavský gólman Knap a musel jej nahradit Chmelař, který především zpočátku svého účinkování působil dosti nejistě. V závěru třetiny měli domácí možnost hrát tři přesilovky v řadě za sebou, boleslavští se při nich dopustili dalších faulů, ale Stolín se favorita poslat do tří neodvážil.
Úvod prostřední části hry vyšel naopak skvěle domácím. Nejprve Černý nastřelil břevno, pak ukázkově Langer položil Chmelaře a pro Halousku již nebylo problémem trefit se do odkryté brány. Dlouho se ovšem domácí neradovali. Kročák lehkým nahozením překvapil Kreminu, který měl zcela zakrytý výhled - 1:2. Poté se hosté uchýlili k nečisté hře a Stolín vyloučil ve zbytku třetiny pět boleslavských hráčů, z toho třikrát Trachtu, ovšem Nymburk přesilovky nevyužil.
Početní převahu zužitkovali domácí až v úvodu závěrečné třetiny. Krejčík vypálil od modré a v nastalém zmatku dorazil Jelínek na 2:2. Zůročením tlaku domácích byla druhá tyč v zápase, tentokrát ji orazítkoval Turinský. Závěr zápasu se trochu protáhl, neboť při jednom ze soubojů se rozbilo plexi, ovšem po krátké pauze se pokračovalo dál. Vyrovnaný stav zůstal až do konce a tak se podruhé v řadě na nymburském ledě prodlužovalo.
V prodloužení nejprve trochu zazmatkoval u vlastní branky Kosejk, ale pak už přišla krásná kombinace Turinského s Černým. Ti si spolu několikrát vyměnili puk a Turinský po dokonalém vyšachování boleslavské obrany rozhodl o nečekané výhře domácích.