1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Moravské Budějovice 2005 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

03. 02. 2013

Ve 31. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s nováčkem soutěže z Moravských Budějovic. Nymburk letos prohrál v řádné hrací době v domácím prostředí teprve podruhé.

Nymburský tým doplnila rovná pětice boleslavských mladíků, domácím borcům to ale nebylo nic platné. Nymburk měl výborný vstup do utkání, když už na konci první minuty usměrnil Sedlák Sirotkovu ránu za záda hostujícího brankáře. Hosté odpověděli v polovině osmé minuty. Nájezd dva na jednoho zakončil po přihrávce Pešky Barták. Po Sirotkově faulu, který rozhodčí ocenil pětiminutovým trestem se hostům naskytla dlouhá přesilovka, ve které se jim podařilo jít do vedení. Zábojníku ránu stačil ještě Bílek skvěle vyrazit, na dorážku Mikeše už byl ale krátký.
V prostřední třetině se domácím podařilo po rychlém protiútoku vyrovnat, když se opět trefil Sedlák. Nymburk svého soupeře tlačil, ale dvě největší šance zůstaly nevyužity. Šimek trefil na čáře Sechovce, který obětavě nahradil brankáře Bošku, Bičiště svůj nájezd zakončil střelou do Boškovy lapačky.
Ve třetí třetině přestřelil ve vlastním oslabení branku hostí Velechovský a tak soupeř trestal. Bílek vyrazil Sechovcovu ránu přímo na hůl Buly, který poslal hosty do vedení. Hokejisté Moravských Budějovic si hlídali náskok a když v 57. min. vstřelili po nájezdu dva na jedno čtvrtou branku bylo rozhodnuto.
Branky: 1. Sedlák (Sirotek, Velechovský), 26. Sedlák (Sem) – 8. Barták (Peška), 18. Mikeš (Zábojník, Barták), 47. Bula (Sechovec), 57. Sobotka (Kovalský)
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení: 5:4, navíc Sirotek (N) 5+dku
Využití: 0:1
Diváci: 200
Třetiny: 1:2, 1:0, 0:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4
Sestava Nymburka: Bílek – Malínský, Cicvárek, Dvořák, Sem, Kulich, Vrba, Veselý – Tregl, Stehlík, Šimek – Velechovský, Sirotek, Sedlák – Belay, Rys, Jiránek – Bílek, D. Protivný, Bičiště

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace