1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Moravské Budějovice 2005 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

29. 11. 2017

V 17. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté v domácím prostředí s týmem Moravských Budějovic.

 

Domácí hokejisté se sice dostali do vedení , když skóre zápasu otevřel Smejkal, ovšem chvilku nato doklepnul Rytnauer střelu Horkého a bylo vyrovnáno. Zbytek první části se odehrál bez větších šancí na obou stranách. Až v 19. minutě sehráli pěknou kombinaci Pucher s Kabelkou a zakončující Kabelka trefil z mezikruží přesně do horního růžku.
Hned v úvodu druhého dějství přehlídnul bývalý extraligový hokejista a nyní rozhodčí Tomáš Micka vysokou hůl v obličeji domácího obránce Kříže a z nastalého závaru hostující Pucher nadvakrát propasíroval puk za záda Arnošta, který na brankové čáře pohotově zaskakoval za brankáře Formánka.  Domácí předváděli bezkrevný výkon a hra pro diváky nebyla příliš pohledná. Přesto se domácím podařilo snížil, když v 34. min. zakončil rychlý protiútok střelou z úhlu Knesl. Vzápětí však hosté dostali možnost přesilové hry a v ní proklouznul Formánkovi puk betonem. Krátce nato předvedl Formánek další nejistý zákrok a Rytnauer zakončoval do prázdné brány.
Do třetí dvacetiminutovky vystřídal v brance Nymburka Formánka Krofta. Ovšem slabý výkon domácích pokračoval. V další přesilovce zachránilo Nymburské od dalšího gólu jen štěstí, když Horkého zradila při střela do prázdné brány hokejka, která se v rozhodující chvíli zlomila na dvě části. Ve 49. minutě už však domácí od gólu nezachránilo nic. Krutiš si s Rytnauerem v rychlém protiútoku vyměnili puk a Krutiš pohodlně zakončoval do prázdné brány. Tentýž hráč pak mohl ještě slavit hattrick, ovšem jeho ránu těsně před koncem zastavila tyč nymburské svatyně.
Branky: 3. Smejkal (Planý, Mašek), 34. Knesl (Josefus, Kolouch) – 6. Rytnauer (Horký), 19. Matějka (Kabelka, Pucher), 21. Pucher  (Matějka, Mikeš), 36. Krutiš (Kliment, Wasserbauer), 38. Rytnauer (Krutiš, Horký), 49. Krutiš (Rytnauer)
Rozhodčí: Micka – Štětina, Žídek
Vyloučení: 3:4
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 150
Třetiny: 1:2, 1:3, 0:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6
Sestava Nymburka: Formánek (od 40:00 Krofta) – Kříž, Mašek, Hierman, Bičiště, Rittig, Knesl, Loučka – Planý, Arnošt, Stehlík – Kuzďas, Eis, Smejkal – Maršoun, Josefus, Kolouch – Král.

Trenér Nymburka Pavel Bičiště po zápase: „Po středečním výkonu v Havlíčkově Brodě, kde jsme hráli myslím velmi dobrý hokej a po zápase v Moravských Budějovicích, kde jsme byli velmi produktivní a spadlo nám tam prakticky všechno, na co jsme sáhli, byl náš výkon proti dnešnímu soupeři velkým překvapením. Velkým, velmi nepříjemným překvapením. Průběh zápasu a projev našich hráčů byl opravdu žalostný. Soupeř udělal za celý zápas dvě tři chyby. Za zápas jsme jeli dvakrát třikrát dva na jednoho a měli jsme pár střel kolem brány. To bylo všechno. Když byl soupeř vyloučený a měli jsme přesilovku, neudělali jsme z ní lautr nic. Po taktické stránce i po stránce rychlostní jsme byli až za soupeřem. Nedali jsme si přihrávku, nezpracovali jsme puk, prostě nic. Bylo to, jak kdybychom se sešli na prvním přáteláku na začátku sezóny. A to když si vzpomenu na první přátelák, tak jsme hráli líp ten první přátelák, než dnes mistrovský zápas v rozjeté sezóně. Byla to hrůza a jsme nespokojení. Nevím, jestli mám kluky přemlouvat k lepším výkonům. Byli jsme všude pozdě, a když jsme všude pozdě, tak asi nemůžeme chtít vyhrávat. Vstoupíme do zápasu, místo úvodního tlaku první, druhá, třetí lajna nic. Žádná nápor. Soupeř to vycítí a musí si hned říct, tady to půjde. Dali jsme sice nakonec první gól, ale soupeř celý zápas chytře a silově odjezdil a zaslouženě vyhrál. Můžeme mu k vítězství jen pogratulovat. Jsem z našeho výkonu špatný, bolí mě hlava a vůbec nevím, co mám od hráčů očekávat v sobotu v zápase proti Táboru.“

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace