1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Moravské Budějovice 2005 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

11. 11. 2012

Ve 13. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk na domácím ledě Moravské Budějovice.

Domácí hokejisté měli výborný vstup do utkání. Ve 3. min. našel Štěpán zpoza brány Bílka a ten otevřel skóre zápasu. Chvilku nato se nymburští radovali znovu.  Kurka vypálil, gólman hostí Boška jen vyrazil před sebe a pro Martince již nebylo problémem skórovat. Třetí gól domácích mohl přidat Vrba, jenže při jeho střele Boška svůj tým podržel. Hned poté přišla pro Nymburk ledová sprcha. Dvě chyby v obranném pásmu a bylo vyrovnáno. Bulovu ránu dorazil do prázdné Zahradník a osamocený Křenek nedal Karešovi šanci. K další změně skóre už během první třetiny nedošlo, ačkoli Nymburk hrál tři přesilovky za sebou.
Druhá část přinesla opatrný hokej z obou stran. Oba týmy si zahráli třikrát v početní výhodě, jenže využít přesilovku dokázal jen Nymburk, když Sedlákovu ránu tečoval Stehlík.
V polovině poslední dvacetiminutovky se podařilo využít početní výhodu i hostům. Nymburští měli dvakrát puk na hokejce, ale nedokázali jej vyhodit a tak je za to přesnou ranou od modré potrestal Zábojník a vyrovnal. Hosté se pak ubránili dvakrát v oslabení a zdálo se, že již dovedou utkání do remízového konce. Jenže v čase 57:39 vystřelil od modré Malínský a jeho střelu tečoval zády k brance postavený Šimek takovým způsobem, že budějovický gólman byl bez šance. 127 vteřin před koncem zkusili hosté power play, v ní se dostal k puku Vlach, který bekhendem přes celé hřiště trefil tyčku opuštěné branky. Po střele však byl faulován a tak šli hosté do čtyř. Ještě jednou ale odvolali brankáře, jenže vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak sedm desetin před sirénou se trefil do prázdné branky Jonáš.
Branky: 3. Bílek (Štěpán), 4. Martinec (Kurka, Jonáš), 29. Stehlík (Sedlák, Sem), 58. Šimek (Malínský, Velechovský), 60. Jonáš (Martinec, Sirotek) – 7. Zahradník (Bula), 10. Křenek (Zahradník), 49. Zábojník (Barták)
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 7:10, navíc Zahradník (MB) 10 min. os. tr.
Využití: 2:1
Diváci: 230
Třetiny: 2:2, 1:0, 2:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3
Sestava Nymburka: Kareš – Malínský, Cicvárek, Vrba, Kurka, Vlach, Sem, Kozák – Velechovský, Tregl, Šimek – Sirotek, Jonáš, Martinec – Dvořák, Stehlík, Sedlák – Štěpán, Bílek.  
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace