NED Hockey Nymburk - HC Moravské Budějovice 2005 6:4 (1:3, 3:1, 2:0)

25. 02. 2018

Ve 35. kole porazili nymburští hokejisté na domácím ledě tým Moravských Budějovic. Hokejisté Nymburka prohrávali po první třetině o dvě branky, v prostřední části však dokázali skóre srovnat a v závěrečném dějství rozhodl o vítězství Nymburka dvěma brankami kapitán Eis.

Domácí se dostali do vedení na začátku 13. minuty, když se dostal do úniku Štěpánek a přesnou střelou překonal hostujícího brankáře Čápa. Přesně po 60 vteřinách však bylo vyrovnáno, když Čermák tvrdou ranou prostřelil Kroftu. Ještě v téže minutě inkasoval domácí gólman ještě jednou jednou, když jej tentokrát prostřelil bombou Horký. Nymburský zmar první třetiny pak dokonal Juráň, který střelou do prázdné brány dorazil Matějkův pokus.
Na začátku druhého dějství se domácímu týmu podařilo využít přesilovku a dostat se tak na rozdíl jednoho gólu. Byl to gól vpravdě kuriózní. Loučka totiž vypálil od modré a puk odražený od zadního mantinelu doklepnul do sítě Arnošt. A chvilku nato bylo vyrovnáno. Hierman využil zakrytého výhledu hostujícího brankáře a přesnou ranou se nemýlil. V závěru třetiny pak dokonal obrat obránce Kříž, který počtvrté překonal hostujícího brankáře. Krátce nato však zchladil nymburskou euforii Bulín, který vyrovnal.
V závěrečné třetině se tak začínalo od nuly. Hned v úvodní minutě poslední dvacetiminutovky však dokázali domácí využít zásluhou kapitána Eise přesilovku, kterou si přenesli ještě ze druhé třetiny. Hosé se snažili o vyrovnání, ovšem výborný Krofta držel nymburský tým ve vedení. Fantastický zákrok pak předvedl domácí gólman proti Lupačovi, jehož vyloženou šanci zlikvidoval pohotovou lapačkou. Už v čase 57:47 se hosté odhodlali k power play, po 50 vteřinách však budějovičtí faulovali a cesta za vyrovnáním tak rázem mnohem komplikovanější. Přsto se hosté na poslední 40 vteřin před koncem ještě jednou pokusili odvolat brankáře, ovšem jejich troufalost potrestal sedm vteřin před koncem střelou do odkryté brány Eis.
Branky: 13. Štěpánek (Jaroslav), 23. Arnošt (Loučka, Smejkal), 25. Hierman, 37. Kříž (Stehlík, Arnošt), 41. Eis (Knesl, Kedršt), 60. Eis – 14. Čermák (Kabelka, Matějka), 14. Horký (Lupač), 19. Horký (Matějka), 40. Bulín (Matějka)
Rozhodčí: Micka
Vyloučení:

Sestava Nymburka: Krofta – Loučka, Kříž, Bičiště, Knesl, Rittig, Mašek, Hierman – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Eis, Kedršt, Kolouch – Maršoun, Josefus, Štěpánek – Planý.