1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Moravské Budějovice 2005 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

24. 11. 2013

V 16. pokračování druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma vysoko Moravské Budějovice. Po nepřesvědčivých výkonech týmu v poslední době se rozhodli trenéři něco změnit, a tak poprvé v letošní sezóně nastoupil v brance Nymburka Roman Matoušek a vedl si skvěle. I jeho zásluhou nymburští hokejisté zvítězili.

Prvních deset minut zápasu se na hřišti nedělo nic zajímavého až ve 12. min. se dostal do velké šance Dvořák, puk však do sítě soupeře nenasměroval. Při dalším střídání už byl ale nedávný oslavenec a čerstvý devětatřicátník úspěšný a Nymburk šel do vedení. Chvíli poté vypálil od modré Kříž a kapitán týmu Král pohotovou dorážkou překonal Šťastného podruhé. Produktivní pětiminutovku domácích pak uzavřel Šimek, který se radoval po přesné střele k tyči.  
Také ve druhé třetině měl Nymburk více ze hry a hosté rozhodně nepředváděli hru hodnou jejich postavení v tabulce. Na 4:0 zvýšil přesnou ranou Stehlík a další šance stejného hráče zůstala nevyužita. Po střele Šimka pak zachránila hosty tyčka. Na začátku 35. minuty dostali hosté možnost hrát čtyřminutovou přesilovku, při ní ovšem obral Kulich váhajícího obránce hostů a svoje sólo zakončil povedeným blafákem. Budějovičtí nakonec přeci jen dlouhou přesilovku zužitkovali, když bezmocného Matouška překonal tečí Kesner.
Také v poslední dvacetiminutovce nebyla o zajímavé okamžiky na ledě nouze. Krátce po začátku třetí třetiny se podruhé prosadil Kulich a vyhnal brankáře Šťastného na střídačku. Jeho místo zaujal Helešic. V 50. min. uháněl sám na Matouška hostující Hložek a Bodnárovi nezbylo než soupeřova hráče faulovat. Nařízené trestné střílení Hložek neproměnil. Hosté se ale přeci jen ještě jednou z branky mohli radovat, když se podruhé v zápase prosadil Kesner. Závěrečné slovo ovšem patřilo domácím. Martinec se rozhodl zakončit nájezd dva na jednoho sám a byl úspěšný.
Branky: 14. Dvořák (Martinec, Herna), 17. Král (Kříž), 18. Šimek (Bičiště, Kulich), 25. Stehlík (Král, Kříž), 35. Kulich, 42. Kulich (Stehlík, Král), 60. Martinec (D. Protivný, Herna) – 37. Kesner (Zahradník, Telesz), 52. Kesner (Zahradník)
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 6:3
Využití: 0:1,
Oslabení: 1:0
Diváci: 220
Třetiny: 30:0, 2:1, 2:1
Vývoj skóre: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Kříž, Bodnár, Kuzďas, Kulich, Procházka, Herna, Cicvárek – Tregl, Král, Stehlík – Bičiště, Šimek, Toma – Dvořák, Dulovec, Martinec – Protivný D., Chvojka.  

Foto: Vlastimil Čech
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace