1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Moravské Budějovice 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

27. 02. 2014

Přestože nymburští vedli dva nula, tak ani ve druhém zápase prvního kola play off nenašli recept na svého soupeře a podruhé prohráli. V utkání zářil hostující útočník Přidal, který v zápase vstřelil tři branky a docílil tak hattricku.

Druhé utkání nabídlo mnohem vyhecovanější a ostřejší souboj, než tomu bylo v prvním utkání. První třetina byla sice ještě trochu vlažnější, ale zbytek utkání už byl pravým soubojem v play off. Nechyběli emoce, spousta vyloučení a množství vzájemných potyček.
V úvodní části měl nejblíže ke gólu domácí Stehlík, jehož střela se od tyče odrazila do zad hostující brankáře Šťastného a pak opět do tyče.
Na první branku si museli diváci počkat až do prostředního dějství. A opět u toho byl Stehlík. Byla to nepřehledná situace. Stehlík vypálil, puk se odrazil od gólmana do břevna a pak za brankáře. Hlavní rozhodčí stojící přímo vedle brány okamžitě rozpažil, po protestech nymburských hráčů a po poradě s ostatními rozhodčími, však svůj verdikt změnil a branku uznal. Nymburk opět trápila častá vyloučení, více než minutové dvojnásobné přesile se však dokázal ubránit. Krátce nato si zahráli přesilovku i domácí. Dulovec vypálil bombu a puk se po odrazu od Šťastného vysokým obloukem dostal do branky ještě před tím, než ji stihli hostující obránci posunout. Třetí branku mělo na holi duo Stehlíka a Král nájezd dna na jednoho v oslabení však nezvládli. Další vyloučení domácích pak hosté potrestali gólem Přidala.
Na začátku třetího dějství zakončil rychlý protiútok hostů opět Přidal a bylo vyrovnáno. Nymburk se díky dvěma přesilovkám dostal do velkého tlaku, zasypal Šťastného množstvím střel, ten však odolával. Jak se má správně hrát přesilovka ukázali hosté domácím v 56. min., když Přidal nasadil Bílkovi přesný „teploměr“ a završil hattrick. Další nabídnutou početní výhodu domácí opět nevyužili a tak minutu před koncem definitivně rozhodnul z otočky střílející Barták.
„Bohužel jsem se dostali do stejných problémů jako v prvním zápase. Nejsme horším týmem. V bruslení i aktivitě na tom jsme stejně, jenže chybujeme v osobních soubojích a přes míru faulujeme. To vše se potom sčítá,“ řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Soudský.
Branky: 27. Stehlík (Král), 32. Dulovec (Sirotek) – 39. Přidal (Tobola, Peška), 45. Přidal (Peška, Tobola), 56. Přidal (Peška), 59. Matějka (Barták)
Rozhodčí: Kareš, Veinfurter – Bosák, Šmika
Vyloučení: 8:9, navíc Topič (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 140
Třetiny: 0:0, 2:1, 0:3
Vývoj skóre: 2:0, 2:4
Sestava Nymburka: Bílek – Bodnár, Kříž, Kuzďas, Herna, Topič, Cicvárek, Zasidkovych – Dvořák, Král, Stehlík – Dulovec, Sirotek, Šimek – Protivný, Tregl, Chvojka

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace