1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Moravské Budějovice 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)

22. 02. 2017

V posledním kole základní části prohráli nymburští hokejisté v domácím prostředí s týmem Moravských Budějovic. Nymburští vstupovali do zápasu s vědomím, že v případě vítězství a mohou v tabulce poskočit na čtvrtou příčku a v případě zaváhání Žďáru v Českých Budějovicích dokonce na 3. příčku. Se zaváháním Žďáru se příliš počítat nedalo, ale čtvrtá příčka byla reálná. Nymburští ale nepředvedli v zápase dobrý výkon, s Moravskými Budějovicemi prohráli a protože Kolín dokázal doma porazit poslední Jindřichův Hradech, klesli v tabulce až na šestou pozici. Soupeřem v play off jim tak bude Jablonec.

Nymburk začal utkání výborně. Hned na začátku zápasu využil Knesl přesilovku a domácí šli do vedení. Za pouhých 19 vteřin však přišla chyba v obranné třetině a bylo vyrovnáno, když se prosadil Kondratev. V 10. minutě nebyli nymburští obránci dostatečně důrazní před vlastním brankářem a Lupač dorážkou překonal Brázdila. Domácí pak přežili dlouhé dvojnásobné oslabení, ve kterém Brázdil dvěma skvělými zákroky zneškodnil obrovské šance Havla a jednou ho zachránilo po střele Mikeše břevno. Ubráněné oslabení domácí povzbudilo a výsledkem byl pěkný průnik Bičištěho, který byl zakončen vyrovnávacím gólem.
Začátek druhé části ale opět zastihnul domácí v útlumu. Havlův samostatný nájezd ještě Brázdil chytil, ale pak se dostala nymburská pětice v obranném pásmu pod tlak a Krutiš zakončil nápor hostí střelou do víka. Chvíli dostal Nováček přesnou přihrávku zpoza branky a hosté vedli o dvě branky. Ve zbytku třetiny se domácí trápili. Tři přesilovky nesehráli dobře a hosté se v klidu bránili. Jedinou vážnou příležitost domácího týmu ve druhé třetině měl až těsně před sirénou kapitán Šimek, proti Dusíkovi ale neuspěl.
Ve třetí třetině se domácí probudili, konečně začali předvádět pohlední hokej. Dostávali se do šancí, ty ale neproměňovali. Nejprve v nájezdu neuspěl Stehlík, pak sice snížil od modré Loučka, ale další šance zůstaly opět nevyužity. Loučka v dobré šanci mířil do gólmana, Barbora v ještě lepší příležitosti netrefil bránu, a Hes svoji šanci zakončil slabým pokusem.
V 51. minutě ukázali hosté jak se má hrát přesilovka. Mikeš si se Šťávou vyměnili na modré puk a rána Štávy pak zaplula do nymburské brány. Inkasovaná branka srazila nymburské hráče na kolena. Další dvě přesilovky sehráli bídně, v té druhé navíc krátce před koncem zápasu inkasovali. Moravské Budějovice vyhráli zcela zaslouženě. Hosté dobře bránili a domácí se jen těžko dostávali do šancí. Naopak domácí obrana nepracovala spolehlivě a hosté dokázali pochybení nymburských hráčů trestat góly.
Branky: 4. Knesl (Eis, Bičiště), 18. Bičiště (Barbora, Eis), 42. Loučka (Kříž, Bičiště) – 4. Kondratev (Lupač), 10. Lupač (Kliment), 23. Krutiš, 27. Nováček (Mikeš), 51. Šťáva (Mikeš), 59. Mikeš
Rozhodčí: Veselý – Doležal, Klouček
Vyloučení: 5:8, navíc Kříž (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:1
Diváci: 190
Třetiny: 2:2, 0:2, 1:2
Sestava Nymburka: Brázdil – Loučka, Kříž, Knesl, Hes, Saňa, Rittig – Šimek, Kuncek, Stehlík – Bičiště, Eis, Barbora – Ježek, Smejkal, Kuzďas – Dyrynk, Čtvrtečka.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace