1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Moravské Budějovice 4:3 pp (0:3, 3:0, 0:0 – 1:0)

03. 03. 2014

Ve čtvrtém utkání prvního kola play off dokázali nymburští hokejisté stáhnout tříbrankový náskok soupeře a v prodloužení rozhodli o tom, že série se rozhodne až v pátém zápase.

Domácí nezačali utkání dobře a úvodní třetině vážnějším způsobem ani neohrozili hostujícího brankáře. Naopak hosté byli vládci hry a svůj tlak přetavili ve tři vstřelené góly. Nejprve pálil Kovalský do hrudi Matouška a pohotový Telesz rychle doklepnul puk poprvé do nymburské sítě. V závěru třetiny se pak nechal vyloučit Sirotek a krátce po něm Král a hosté trestali. Ve dvojnásobné přesilovce si Trojan sjel na Zahradníkův pas a propálil Matouška, v následné klasické početní výhodě překonal dorážkou Trojan Matouška znovu. Domácí si vzali oddechový čas a v brance nahradil Matouška Bílek.
Do prostřední části nastoupili domácí jako vyměnění. Přitvrdili ve hře a najednou jich bylo plné hřiště. Změna stylu hry přinesla ovoce. Kuzďasovu ránu doklepnul za záda Šťastného Sirotek, v polovině zápasu Král našel přesně Stehlíka a ten nadvakrát procedil puk do sítě podruhé. O vyrovnání se postaral v přesilovce Topič, který od modré propálil hostujícího brankáře. Prakticky s druhou sirénou ale narazil Kříž tvrdě na mantinel jednoho z hostujících hráčů a inkasoval trest do konce utkání. Za protesty navíc obdržel osobní trest Král a tak domácí začali třetí třetinu pětiminutovým oslabením. V průběhu oslabení byl navíc vyloučen domácí Cicvárek, jenže hosté nevyužili ani minutu čtyřicet dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Okamžitě po návratu Cicvárka byl vyloučen Sirotek, ale i toto oslabení domácí ubránili. Ani sedm minut přesilovky v kuse, z toho z části dokonce dvojnásobné, totiž hosté nevyužili. Ve zbytku zápasu už se o vítězi nerozhodlo a tak přišlo na řadu prodloužení.
Hned v úvodu nastaveného času byl vyloučen hostující Latner a domácí Stehlík po několika dělových pokusech nakonec přeci jen uspěl a hostujícího brankáře prostřelil.
„Dnes jsme hráli proti všem. Byla to nepřízeň osudu. Vlastní laxností a pasivitou jsme si nechali utéct začátek zápasu. Postupně jsme však vyrovnali skóre a v prodloužení jsme poslali sérii do pátého zápasu,“ řekl po zápase šťastný trenér Nymburka Pavel Soudský
Branky: 24. Sirotek (Kuzďas), 31. Stehlík (Král, Kříž), 38. Topič (Šimek), 63. Stehlík (Král) – 9. Telesz (Kovalský, Prkna), 16. Trojan (Zahradník, Sechovec), 18. Trojan (Tobola)
Rozhodčí: Stolín, Horinek – Špringl, Špringl
Vyloučení: 7:5, navíc Kříž 5+dku, Král (oba N) 10 min. os. tr.
Využití: 2:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 170
Třetiny: 0:3, 3:0, 0:0
Vývoj skóre: 0:3, 4:3
Sestava Nymburka: Matoušek (od 18. min. Bílek) – Bodnár, Kříž, Topič, Kuzďas, Cicvárek, Herna – Dvořák, Král, Stehlík – Dulovec, Sirotek, Šimek – Procházka, Protivný, Chvojka

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace