1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Moravské Budějovice 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

26. 11. 2014

V 15. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk v domácím prostředí nad týmem Moravských Budějovic.

Nymburk měl sice v úvodní dvacetiminutovce optickou převahu, ale do výraznějších šancí se domácí hráči nedostávali. První gól tak vstřelili hosté, kteří krátce před první sirénou využili zásluhou hrajícího trenéra Cakla přesilovou hru a dostali se tak do vedení.
V úvodu druhé části mohli hosté přidat druhý gól, jenže Matouškovi pomohla po střele Telesze tyčka. V polovině zápasu se konečně mohli radovat z gólu i domácí hráči. Zvýšená aktivita přinesla ovoce v podobě přesilovkového gólu, který vstřelil po pěkné kombinaci Stehlík. Chvíli nato se přesně umístěnou ranou prosadil sváteční střelec a jeden z veteránů nymburského týmu Dvořák a domácí rázem vedli.
Na začátku třetího dějství využili domácí hokejisté další početní výhodu a zásluhou přesné Kulichovi rány od modré zvýšili své vedení už na dvoubrankový rozdíl. V 50. minutě potrestal další faul hostů Kříž a domácí se tak dostali do tříbrankového vedení. Tři minuty nato ještě vykřesal naději pro hosty Matějka, který zkrátil Kneslův pobyt na trestné na pouhých 19 vteřin, poté co nadvakrát překonal Matouška. V závěru se ještě hosté pokusili o zázrak a dvacet dva vteřin před koncem se odhodlali k power play. Hra v šesti ale hostům nevyšla a pět vteřin před koncem inkasovali, když se do prázdné branky trefil Bičiště.
„Soupeře známe velice dobře z loňské sezóny, kdy jsme proti němu hráli pět zápasů v play off a dva v základní části. Žádné velké překvapení, co se týče stylu hry soupeře jsem tedy nečekal. Předek tabulky už nám začal trochu utíkat, takže jsme měli v zápase jasný cíl – vyhrát za tři body,“ řekl po utkání trenér nymburského celku Pavel Bičiště.
Branky: 31. Stehlík (Kříž, Král), 33. Dvořák (Stehlík, Kříž), 43. Kulich (Knesl), 50. Kříž (Stehlík), 60. Bičiště (Dulovec) – 20. Cakl (Sechovec, Forman), 54. Matějka (Barták)
Rozhodčí: Veinfurter – Kilian, Střelka
Vyloučení: 8:11, navíc Sechovec (MB) os. tr. do konce
Využití: 3:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 140
Třetiny: 0:1, 2:0, 3:1
Vývoj skóre: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Herna, Kříž, Kulich, Knesl, Cicvárek, Rittig – Dvořák, Král, Stehlík – Dulovec, Bičiště, Šimek – Kadlec, Uhlík, Brzák

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace