NED Hockey Nymburk - HC Pelhřimov 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

12. 11. 2006

Nymburk předvedl proti poslednímu týmu tabulky ostudný výkon. Hosté, kteří v dosavadních 16 odehraných zápasech ani jednou nevyhráli v základní hrací době se poprvé v letošní sezóně radovali ze tříbodové výhry!

Po první bezbrankové třetině, otevřel skóre na začátku druhé dvacetiminutovky v přesilovce dorážkou Plachý. Za dvě minuty však bylo vyrovnáno. Nymburk využil dvojnásobnou přesilovku a Culka po přihrávce Hertla vyrovnal. V následné klasické početní výhodě ještě mířil Ludvík do tyče. Z gólu se ovšem radovali znovu hosté, když zásluhou nejlepšího hráče hostí Kubáta využili další z početních výhod.
Na začátku posledního dějství nechala domácí obrana před brankou zcela volného Kubáta pro něhož nebylo problémem trefit prázdnou bránu – 1:3. Nymburským fanouškům znalých hokeje bylo jasné, že je zle. O hokejistech Nymburka je totiž známo, že na týmy ze suterénu tabulky neumí hrát a místo toho aby si na nich jako většina týmů udělali body trápí se nimi a body spíše ztrácí než získávají. A to byl přesně zápas proti Pelhřimovu. Krásnou individuální akcí, která potěšila snad všechny přítomné sice ještě stačil snížit Turinský, ale poslední slovo měli opět hosté. V době kdy se snad mohlo zdát, že se Nymburk nadechuje k závěrečnému náporu překvapil Keminu Daňo a bylo rozhodnuto.
Branky: 26. Culka (Hertl, Zeman), 50. Turinský (Sem) – 24. Plachý (Beránek), 34. Kubát, 46. Kubát (L. Domkář), 54. Daňo (Topol)
Rozhodčí: tragedie na obě strany kolikrát vůbec nevěděl za co vylučuje...
Vyloučení: 12:9, navíc Krpálek (P) 5+tdku