NED Hockey Nymburk - HC Pelhřimov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

07. 04. 2004

V prvním mistrovském zápase v novém roce přivítali nymburští hokejisté na svém ledě hráče Pelhřimova.

Dvě třetiny se hrálo prakticky jen na jednu branku. Hosté se bránili místy až drtivému tlaku domácích přesto bylo ze zápasu nakonec neuvěřitelné drama. Nymburští hokejisté se prezentovali výbornou hrou i bruslením o vítězství však museli bojovat do poslední minuty.
V Nymburském dresu nastoupil poprvé v letošní sezóně Toma, který přišel z Berouna a hned při svém prvním střídání si připsal asistenci na gól Turinského. Nymburské rychle vstřelený gól povzbudil a vytvořili si několik dalších šancí, umění gólmana hostí Nerudy a těžko uvěřitelná nemohoucnost domácích vstřelit gól i z těch nejvyloženějších šancí však držela hosty při životě. Podruhé totiž inkasoval hostující gólman Neruda až ve 37. min.. To Lukeš přihrál zpoza brány Turinskému a ten podruhé propasíroval puk za jeho záda. Hosté však ještě do přestávky snížili. Sedm vteřin před druhou sirénou se napřáhl od modré Smetana a jeden z nymburských hráčů nedal ukázkovou tečí vlastnímu gólmanovi šanci - 2:1.
V závěrečné třetině nastoupil na křídle třetího domácího útoku Černý a hned se uvedl bombou do tyče. Gól však padl na druhé straně. V polovině poslední dvacetiminutovky se odrazil puk k volnému Pešovi, ten si lišácky položil Kreminu a vyrovnal na 2:2. Všechny domácí fanoušky polila studená sprcha, naopak hrstku věrných příznivců hostí vyrovnávací gól rozradostnil. Domácí hráči však nezměrnou touhou dovedli přeci jen utkání k vítězství. Půl minuty před koncem při hře čtyři na čtyři dovedl svůj tým ke třem bodům domácí Hnát. Nakonec mohl ještě zkompletovat svůj hattrick Turinský, leč nestalo se tak. Neruda mu totiž jeho samostatný nájezd dvě vteřiny před koncem zlikvidoval.
Branky: 2. Turinský (Toma, Langer), 37. Turinský (Lukeš, Kos), 60. Hnát (Zeman, Vítů) - 40. Smetana (Zahradník), 50. Peš
Rozhodčí: Svoboda
Vyloučení: 3:5