1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Pelhřimov 3:4p (1:0, 1:2, 1:1)

01. 10. 2017

V 5. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté v prodloužení s týmem Pelhřimova.

Hosté zahrozili poprvé ve 12. min., kdy ujel v nájezdu Kaminski, ale Krofta zachránil. V 16. min. pak domácí zachránilo po teči Kopice břevno. Z gólu se ale radovali domácí. Parrish našel přihrávkou z rohu volného Plachého a ten otevřel skóre zápasu.
V polovině utkání předvedl krásnou individuální akci domácí kapitán Eis a domácí vedli dva nula. Hosté mohli snížit vzápětí, ale Kopic neuspěl v trestném střílení. Chvíli nato už se ale hostující útočník mohl radovat, když přesně tečoval Vysloužilovu ránu. Za dalších pět minut bylo vyrovnáno. Hosté sehráli krásnou akci a Vysloužil mohl zakončovat do prázdné brány.
Vstup do závěrečného dějství vyšel domácímu týmu parádně, když už po 18 vteřinách vrátil vedení Nymburku přesnou ranou do šibenice Čapek. Pár minut nato zachránila hosty po střele Hiermana tyč. V 49. minutě ale bylo zrovna vyrovnáno, když Kasalý zužitkoval přihrávku zpoza brány. Pár vteřin po vyrovnání mohl vrátit vedení Nymburku Smejkal, ale v samostatném nájezdu neuspěl. V 58. minutě pak fauloval domácí kapitán Eis Hadravu a s trestem do konce utkání putoval do kabin. V základní hrací době ještě hosté přesilovku nevyužili, ale v prodloužení už ano a z Nymburka si tak odváží bod za vítězství v prodloužení.
Branky: 19. Planý (Parrish, Šťastný), 29. Eis (Synek), 41. Čapek (Synek, Kříž) – 32. Kopic (Hájek), 37. Vysloužil (Kopic, Plachý), 49. Kasalý (Kaminski, Votápek), 61. Plachý (Vysloužil, Port)
Rozhodčí: Vokřál – Kettner, Axman
Vyloučení: 5:4, navíc Eis (N) 5+do konce, proti Nymburku TS
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 82
Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4
Sestava Nymburka: Krofta – Mašek, Kříž, Knesl, Žemlička, Hierman, Parrish – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Eis, Bičiště, Čapek – Planý, Vostřák, Synek - Kuzďas, Šťastný.

Trenér Nymburka Pavel Bičiště po zápase: „Neudrželi jsme vedení dva nula. Příčinou byla naše nedisciplinovanost a hra, kterou jsme předváděli. Byla to katastrofa. Jsme domácí tým a na střídačce by to mělo žít a v zápase bychom měli jezdit po prdeli. To jsme nepředvedli. V přesilovkách, ve kterých jsme mohli odskočit, jsme nepředvedli vůbec nic. V přesilovkách jsme byli úplně jaloví. Do třetí třetiny jsme přeházeli lajny a hned v první střídání jsme dali gól. Bylo to oživení, ale průběh hry byl stejný. Navíc Standa Eis dostal chvilku před koncem pět plus do konce. Vyloučení se přeneslo do prodloužení, ve kterém dokázali hosté tuto početní výhodu využít. Musíme si vzít ponaučení do příštích zápasů, co se týče disciplíny, neboť s takovým počtem vyloučených můžeme jen těžko uspět.“

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace