NED Hockey Nymburk - HC Pelhřimov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

15. 01. 2003

V dalším díle druhé hokejové ligy přivítali nymburští hokejisté na svém ledě soupeře z Pelhřimova. Utkání by se dalo nazvat festivalem neproměněných šancí Nymburských hráčů. Hlavně na konci druhé a ve třetí třetině zůstávali diváci jen v němém úžasu co všechno se také dá nedat. V utkání se představila nová akvizice domácího týmu, teprve šestnáctiletý obránce Tomáš Protivný. Celý zápas hrál v obranné dvojici s Milanem Kosejkem a dělil je neuvěřitelný věkový rozdíl 26 let.

Domácí si po celou první třetinu udržovali mírnou převahu, kterou však nedokázali gólově vyjádřit ani při chybě brankáře hostí. Toho totiž stihl na brankové čáře zastoupit Rohrich.
Ve druhé třetině již byla převaha domácích o poznání větší, ale gólově ji vyjádřit nedokázali. Naopak na druhé straně překvapil Kreminu prakticky z nulového úhlu Novák a hosté se ujali vedení. Po inkasovaném zapnuli domácí ještě na větší obrátky. Hrálo se prakticky jen v obranné třetině hostí, kteří se nedokázali osvobozovat ani za cenu zakázaného uvolnění, ale díky nemohoucnosti domácích vstřelit gól se jim stále dařilo držet hubené vítězství. Až ve 38. min napřáhl v přesilovce od modré Kos a Toma tečí vyrovnal.
Nejvíce vzruchu na ledě přinesla závěrečná dvacetiminutovka. Krátce po zahajovací buly vystřelil od modré Langer a Bínou vyražený puk se vysokým obloukem snesl přímo na břevno branky. Na druhé straně vstřelil gól Tecl, ten ovšem rozhodčí nemohl uznat, protože další pelhřimovský hráč Domkář ležel v brankovišti na gólmanu Kreminovi. Vzápětí měl Nymburk výhodu přesilové hry pět na tři. Tuto přesilovku využili domácí po pěti vteřinách. Na gólu se podíleli dva nejlepší hráči zápasu. Turinský vyhrál buly a Kos ranou od modré poslal Nymburk do vedení. Hosty inkasovaný gól nijak nerozhodil, naopak je povzbudil k větší aktivitě. Jenže hostům stál v cestě za vyrovnáním Kremina. Nejprve se štěstím zlikvidoval Hřebenův samostatný nájezd, poté betonem vyrazil bombu Mičky. Hosté v honbě za vyrovnáním otevřeli obranu, ovšem Toma, Vondrlík, Skořepa ani Černý svoje tutové šance nedali. Když už se zdálo, že Nymburk čeká těžký závěr, prostřelil nečekaně z úhlu hostujícího gólmana Skořepa a zvýšil na 3:1. Dvě minuty před koncem upravil na závěrečných 4:1 Turinský, kterého po gólu stihnul ještě seknout hokejkou přes obličej Vantura. Hráč hostí si za tento zákrok vysloužil trest 5+dku.
Branky: 38. Toma (Kos, Turinský), 42. Kos (Turinský), 56. Skořepa, 58. Turinský (Jeník) - 30. Novák
Rozhodčí: Vlček - Pavlíček, Větrovský
Vyloučení: 6:8, navíc Mička 10 min. os. tr, Novák 10 min+dku, Vantura (všichni Pe) 5+dku