NED Hockey Nymburk - HC Pelhřimov 4:3 pp (3:1, 0:1, 0:1 – 1:0)

09. 11. 2005

V 15. kole druhé hokejové ligy Nymburk doma porazil Pelhřimov v prodloužení. Pelhřimov se představil v Nymburce jako zatím suverénně nejslabší tým. Přesto si z Nymburka odváží cenný bod za remízu po 60 minutách hry. Hráči Pelhřimova po celý zápas předváděli antihokej první třídy, plný spousty více či méně viditelných, hlavně však hlavním rozhodčím Jílkem přehlížených faulů a jejich taktika slavila dokonalý úspěch. Foto: Martin Hurych, Pelhřimov

Nymburk začal utkání parádně. Po dvou střelách na bránu vedl už ve 3. min. 2:0 a málokdo pochyboval že Pelhřimov, může uhrát v Nymburce solidní výsledek. Hosté ovšem v přesilovce zásluhou teče Skořepy snížili, do přestávky však vrátil dvoubrankové vedení domácím svým druhým gólem v utkání Vávra.
V prostřední třetině museli všechny diváky ze hry obou týmů bolet oči. Zaujala jen nevyužitá šance Šimka, který v oslabení sám před Anderlem mířil jen do jeho betonů. Na druhé straně oklamal všechny nymburské hráče parádní zadovkou zpoza branky Musil a Skořepa mířil do prázdné branky.
V poslední části Nymburk hosty viditelně přehrával, v největší šanci ovšem Šimek opět sám před hostujícím brankářem nedal. Spousty dalších nebezpečných střel pak pochytal Anderle. Novák v brance domácích byl prakticky bez práce. Až minutu a půl před koncem elitní Nymburská nepochopitelně nebránila a volný Frühauf využil Digrínovy přihrávky a zajistil Pelhřimovu bod.
V prodloužení mohl nejprve rozhodnout domácí Král, ovšem jen on sám ví, proč nenahrál před prázdnou bránu zcela volnému Malému a snažil se zakončit akci sám. Hlavní rozhodčí Jílek, který celý zápas přehlížel jeden faul hostí za druhým nakonec daroval domácím rozhodující gól. Turinský evidentně zahákoval rozjíždějícího se obránce hostí, volného puku se zmocnil Zeman a přihrávka směřující na Lukeše skončila po teči hostujícího hráče počtvrté v síti Pelhřimovských.
Branky: 2. Jágr (Kosejk, Král), 3. Vávra (Havlín), 18. Vávra (Krejčík, Bartoníček), 64. Zeman – 13. Skořepa (Chmel), 38. Skořepa (Musil, Digrín), 59. Frühauf (Digrín)
Rozhodčí: Jílek – Orlický, Mannl
Vyloučení: 7:7, navíc Číhal (P) 10 min. os. tr.