1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Pelhřimov 4:6 (1:0, 2:2, 1:4)

23. 01. 2010

Ve 32. kole druhé hokejové ligy nestačili nymburští hokejisté na tým Pelhřimova. Do branky se po třech zápasech vrátil v den svého svátku Zdeněk Rückl, ale ani on nedokázal prohře zabránit.

Pro Nymburk začalo utkání dobře a už ve 4. min. se zásluhou Dvořáka dostal do vedení. Po zbytek třetiny měli sice mírně navrch hosté ovšem obrana pracovala pozorně.
Nebylo tomu tak však již na začátku druhé části hry. To obrana Nymburka doslova hořela. 48 vteřin po začátku druhé části hry vyrovnal po zmatcích před Rücklem Votápek. Vzápětí si před Rücklem vyměnili puk Burian s Kubátem a hosté šli do vedení. Další dva nájezdy dva na jednoho už zůstali nevyužity a ani po nájezdu Plachého se skóre neměnilo. Nevyužité šance mohli hosty mrzet, protože v oslabení předložil Dulovec puk volnému Velechovskému a bylo vyrovnáno. Domácí prak promrhali minutovou dvojnásobnou přesilovku, přesto však šli podruhé do kabin znovu ve vedení, poté co Maláče propálil Tomáš Hladík.  
Tragický začátek druhé třetiny se opakoval i v té třetí. Tentokrát domácí inkasovali dvě branky v rozmezí necelé půlminuty hosté znovu vedli. Čtyři minuty před koncem navíc přidal pátou branku hostí Dostál a zdálo se být rozhodnuto. 65 vteřin před koncem však ještě zdramatizoval utkání využitou přesilovkou Dvořák. V čase 59.17 se vhazovalo v obranném pásmu hostí, Nymburk se odhodlal k power play, jenže po prohrané buly se puk za 9 vteřin třepetal v opuštěné nymburské kleci.
Branky: 4. Dvořák (Sirotek, Toma), 28. Velechovský (Dulovec, Drak), 38. T. Hladík (Hloušek), 59. Dvořák (M. Krejčík) – 21. Votápek (Tecl), 22. Kubát (Burian, Mařík), 44. Jánský (Dostál), 44. Votápek (Tecl, Plachý), 57. Dostál (Hadrava), 60. Plachý (Meloun, Kubát)
Rozhodčí: Soldán
Vyloučení: 3:7
Využití: 1:0
Oslabení: 1:0
Diváků: 220
Třetiny: 1:0, 2:2, 1:4
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:6
Sestava Nymburka: Rückl – M. Krejčík, Kořínek, Pánek, Drak, Sem, Kozák – Dvořák, Sirotek, Toma – Velechovský, Dulovec, Vacek – Martinec, Hloušek, T. Hladík – Němeček        

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace