1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Pelhřimov 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

24. 10. 2007

Nymburk se po čtyřech porážkách dočkal konečně vítězství. Nymburk trpělivou hrou postupně navyšoval náskok. Hosté se dostali do větších šancí až v závěrečné třetině, Kremina však všechny jejich pokusy zneškodnil.

Domácí začali aktivně, ale z gólu se radovali hosté. Jejich první nebezpečná akce skončila totiž gólem. Nymburk se snažil o vyrovnání, ale Nýč v oslabení neproměnil sólový nájezd a Zeman mířil v dalším oslabení jen do tyče. Až v 19. min. prostřelil od modré Bartoníček Adamce a bylo vyrovnáno.
Na začátku 2. třetiny využili domácí zásluhou důrazného Tomy dvojnásobnou přesilovku a vzápětí olíznul Kadeřábek tyč hostující branky. Domácí byli při chuti ovšem pozorná obrana hostí v čele s brankářem Adamcem odolávala. Až ve 32. min se domácí znovu radovali, Hertl si povodil za branku soupeře obránce a Kadeřábkovu střelu dorazil Dulovec.
Také nástup do závěrečné dvacetiminutovky vyšel domácím skvěle, když Sirotek potrestal špatnou rozehrávku pelhřimovských a v oslabení zvýšil na 4:1. Krátce po čtvrtém gólu dostal šanci v brance hostí Zour. Potom byl za faul na Hertla vyloučen do konce utkání jediný střelec hostí Plachý ovšem nymburští pětiminutovou přesilovku nevyužili. V závěru musel ještě Kremina čelit dvěma samostatným nájezdům, ale Hrbatý ani Anderle na domácího gólmana nevyzráli. Zvláště zákrok proti Hrbatému byl z řady exkluzivních, když již na zádech ležící Kremina vykopnutým betonem vyrazil puk mířící do odkryté branky. 12 vteřin před koncem pak upravil skóre do konečné podoby Turinský.
Branky: 19. Bartoníček (Toma), 21. Toma (Kaulfus), 33. Dulovec (Kadeřábek, Hertl), 42. Sirotek (Zeman, Turinský), 60. Turinský (Toma, Šimek) – 10. Plachý (Hrbatý)
Rozhodčí: Soldán – Nepomucký, Žemlička
Vyloučení: 10:8, navíc Nýč, Culka (oba N) 10 min. os. tr., Protivný (N) 10 min + dku, Plachý (P) 5 + dku
Využití: 2:0
Oslabení: 1:0
Diváků: 250
Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0
Vývoj skóre: 0:1, 5:1
Sestava Nymburka: Kremina – Protivný, Kříž, Kos, Zeman, Kaulfus, Bartoníček, Krejčík – Turinský, Šimek, Toma – Culka, Nýč, Sirotek – Dulovec, Hertl, Kadeřábek – Lipták, Fišer 

Petr Zbíral trenér Nymburka po zápase: V zápase jsem měli více příležitostí než soupeř a oproti minulým zápasům jsme je dokázali tentokrát proměnit. To rozhodlo zápas. Navíc nás podržel výborným výkonem gólman, který v důležitých momentech chytil šance soupeře. Chtěl také ocenit bojovnost s jakou jsme dnešní zápas sehráli. Hráči padali obětavě do střel. 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace