1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Pelhřimov 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)

22. 12. 2006

Zápas proti poslednímu Pelhřimovu rozhodla čtyřminutovka v prostřední třetině, ve které vstřelili domácí hráči čtyři góly. V nymburském dresu se poprvé objevil obránce Jakub Plíhal, který hrál dosud právě v Pelhřimově.

V utkání slabé úrovně nevyužili hosté hned v úvodu tři přesilovky, naopak Nymburk hned první početní výhodu zužitkoval, když se prvním gólem v sezóně prezentoval Dvořák.
Hosté hrozili jen ojediněle, naopak domácí Nýč s Jágrem zahodili další dvě tutovky. Ve 29. min. se však hostům podařilo z ojedinělé akce vyrovnat, když si Petr dorazil vlastní střelu. Po vyrovnávacím gólu si ale hosté vybrali slabou chvilku a během necelých čtyř minut musel brankář Chvátal čtyřikrát lovit puk ze své branky. Ve 34. min. začal kanonádu Šimek, pak přidal střelou od modré druhý gól v sezóně i v utkání Dvořák. Po půlminutě zakončil efektním blafákem své sólo Gajovský a po další půlminutce rozvlnil síťku za zády hostujícího brankáře znovu Šimek. Do konce třetiny ještě navíc nevyužili domácí minutu a třičtvrtě dlouhou dvojnásobnou početní výhodu.
Čtyři branky v síti soupeře však nymburské hodně ukolébali a v poslední části opět pokračovali v nevýrazném výkonu. Nejprve promrhali minutovou dvojnásobnou přesilovku a pak dokonce ještě dvakrát inkasovali. Na vyrovnání však už chyběli hostům síly. Do utkání nastoupili jen se 13 hráči a dohrávali jej dokonce jen ve dvanácti, protože Smetana inkasoval tvrdou ránu pukem do ruky a musel na ošetření do nemocnice.
Branky: 11. Dvořák (Kříž), 34. Šimek (Jágr, Kříž), 37. Dvořák (Šimek, Kosejk), 37. Gajovský (Bartoníček), 38. Šimek (Turinský, Kosejk) – 29. Petr (L. Domkář), 49. Zigmund (Plachý), 51. Plachý
Rozhodčí:
Vyloučení: 8:11, navíc Turinský a Jágr (oba N) 10 min. os. tr.
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 250
Třetiny: 1:0, 4:1, 0:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3
Sestava Nymburka: Kremina – Bartoníček, Kříž, Kosejk, Dvořák, Sem, Plíhal, Maršík – Dulovec, Jágr, Šimek – Gajovský, Nýč, Ton – Martinec, Turinský, Ludvík 

Trenér Nymburka Petr Zbíral o utkání:
V 1. třetině jsme předvedli nejhorší výkon v celé dosavadní sezóně. Ve druhé třetině jsme dali čtyři rychlé a šťastné góly, to jediné rozhodlo. Dobrý hokej jsme hráli jen deset minut v prostřední třetině. Ta poslední už byla stejná jako ta první. Našim hráčům bohužel chybí bojovnost, odpovědný přístup a nasazení. Bez toho se nedá hrát. Bruslit a nahrát si umí každý soupeř.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace